KDK | Konstancin-Jeziorna

KDK

Imieniny Konstancji – spotkania, koncerty, warsztaty

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na Imieniny Konstancji. 

Imieniny Konstancji to doroczne święto, organizowane na cześć hrabiny Konstancji Skórzewskiej z Potulickich, matki założyciela Konstancina hrabiego Witolda Skórzewskiego. W programie, jak zwykle, wiele atrakcji nawiązujących do czasów powstania letniska, wśród których z pewnością znajdą coś dla siebie zarówno dzieci, jak i dorośli. Imieninom patronki miasta będą towarzyszyły, m.in. warsztaty, spotkanie oraz wieńczący obchody imienin, koncert.

Imieniny Konstancji – spotkania, koncerty, warsztaty

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na Imieniny Konstancji. 

Imieniny Konstancji to doroczne święto, organizowane na cześć hrabiny Konstancji Skórzewskiej z Potulickich, matki założyciela Konstancina hrabiego Witolda Skórzewskiego. W programie, jak zwykle, wiele atrakcji nawiązujących do czasów powstania letniska, wśród których z pewnością znajdą coś dla siebie zarówno dzieci, jak i dorośli. 18 i 19 lutego, z okazji imienin patronki miasta odbędą się w KDK Hugonówka ciekawe spotkania, koncert oraz warsztaty.

Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza na nowy semestr

Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Konstancińskim Domu Kultury zaprasza na wykłady. Najbliższe będą o Polkach na terenie czeskim i węgierskim oraz konfucjanizmie w Chinach.

Uniwersytet Trzeciego Wieku, działający przy KDK, adresowany jest do ludzi niepracujących już zawodowo, którzy chcą realizować swoje pasje i zainteresowania. Zaproponowane wykłady, spotkania oraz wycieczki z pewnością zaspokoją drzemiącą w każdym seniorze potrzebę aktywności kulturalnej, społecznej i intelektualnej.

Haft na płótnie – wystawa Justyny Kosińskiej

Od 22 stycznia do 5 marca Konstanciński Dom Kultury zaprasza na wystawę „WTEDY. ZAWSZE.NIGDY. Justyna Kosińska TKANKA”.

Prace artystki to głównie haftowane obrazy, które ilustrują m.in. ból obecny w ciele, jak i ten metafizyczny. Justyna Kosińska zrównuje na płótnie ciała ludzi, zwierząt i roślin, sprowadza je do abstrakcyjnej formy. Fascynuje ją precyzja działania ostrym narzędziem. Balans pomiędzy tym, co anatomiczne i abstrakcyjne. Elementem wystawy jest też cykl zdjęć, których autorem jest Federico Caponi.

Szydełkomania – warsztaty dla dorosłych

Konstanciński Dom Kultury serdecznie zaprasza na warsztaty szydełkowania dla dorosłych.

Podczas warsztatów uczestniczy nauczą się podstaw szydełkowania, a ci bardziej zaawansowani nowych wzorów. Na zajęcia należy zabrać ze sobą własne szydełko oraz włóczkę. Warsztaty poprowadzi Kamila Urbańska.

Zapisy: kasa KDK, tel. (22) 484 20 20, mail: biuroathugonowka [dot] pl