KDK | Konstancin-Jeziorna

KDK

Koncert autorskich piosenek zespołu TulaMade

Konstanciński Dom Kultury (ul. Mostowa 15) zaprasza na koncert  zespołu TulaMade.

Autorskie piosenki TulaMade opowiadają o relacjach międzyludzkich, miłości, a także o wartościach, które są bliskie muzykom z zespołu. Natomiast inspiracje czerpią, jak sami mówią „z głębokich zaułków duszy i serca”. W granych przez zespół utworach można znaleźć wpływy lat 70., folku, bluesa i country w ciepłych gitarowych aranżacjach. Członkowie zespołu pochodzą z Konstancina-Jeziorny oraz Piaseczna.

Spektakl profilaktyczny „Działka"

Konstanciński Dom Kultury w środę 24 maja, zaprasza na spektakl "Działka". To przedstawienie o problemach w rodzinie, gdy relacje w niej zaczynają psuć narkotyki.

„Działka" to przedstawienie teatralne w trzech aktach, spektakl o pękającej rodzinie i jej wielu problemach – głównie w relacjach. Pokazuje on w niezwykle realny sposób, co dzieje się z rodziną, gdy któryś z jej czlonków zaczyna swoje eksperymenty z dopalaczami, narkotykami i alkoholem. Dodatkowo osoba ta żyje w świecie komputerów i komórek.

 

Warsztaty dla dzieci: Kochanej mamie

Konstanciński Dom Kultury serdecznie zaprasza na warsztaty dla dzieci z okazji Dnia Matki pt. „Kochanej mamie”.

Podczas warsztatów kreatywnych dla dzieci w wieku od 6. do 9. lat, mali uczestnicy będą wykonywali tekturowe, ozdobne ramki do zdjęć. Udekorują je według własnych pomysłów – kwiatami z krepiny, kolorowymi wstążkami, pomponikami lub czymś zupełnie innym. Można zabrać ze sobą dowolną rodzinną fotografię i na miejscu wkleić ją we własnoręcznie wykonaną ramkę.

Maraton filmowy: Magia francuskiego kina

W piątek (19 maja) Konstanciński Dom Kultury (ul. Mostowa 15) i Instytut Francuski zapraszają na maraton filmowy z rewelacyjnym kinem znad Sekwany.

Widzów czeka bezsenna noc, pełna emocji i niezapomnianych wrażeń. Będzie subtelnie, inteligentnie i wesoło. Wyświetlone zostaną mało znane filmy, ale za to ze świetnie napisanymi dialogami i wspaniałą grą aktorską. Będą to: „Pokój 212” (reż. Christophe Honoré, 2019 r.), „Dzieci, praca, dron” (reż. Bruno Podalydès, 2020 r.) oraz „Wrócić” (reż. Jessica Palud, 2019 r.)

Start o godz. 19.00. Wstęp wolny