1 maja prom znowu połączy oba brzegi Wisły | Konstancin-Jeziorna

1 maja prom znowu połączy oba brzegi Wisły

30-04-2024
fot. A. Piętka

Wystarczy zaledwie 5 minut, żeby dostać się z jednego brzegu Wisły na drugi. Umożliwia to przeprawa promowa pomiędzy Gassami a Karczewem, która w najbliższą środę (1 maja) zostanie wznowiona po zimowej przerwie. Prom przewozi samochody, pieszych i rowerzystów.

Przeprawa pomiędzy Gassami a Karczewem od lat służy przede wszystkim lokalnej społeczności – dzięki niej mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna nie muszą nadrabiać kilkudziesięciu kilometrów drogą lądową, by dostać się np. do Otwocka. To także spore udogodnienie, z którego chętnie korzystają miłośnicy turystyki rowerowej, szczególnie latem. Jak informuje właściciel przeprawy, firma Transeko, prom wypłynie po zimowej przerwie już w najbliższą środę (1 maja) o godz. 9.00.

Rozkład i cennik

W sezonie (do 31 sierpnia) prom będzie kursował niezmiennie od poniedziałku do piątku w godz. 6.00–20.00, w soboty w godz. 8.00–20.00, a w niedziele i święta w godz. 9.00–20.00. Przeprawa przez Wisłę zajmuje ok. 5 minut. W tym roku ceny biletów mają pozostać bez zmian. I tak stawka podstawowa za jedną osobę to 4 zł (dzieci do 7 lat bezpłatnie). Do tego należy doliczyć środek transportu, którym się poruszamy: rower – 3 zł, motocykl – 6 zł, samochód osobowy – 10 zł, samochód dostawczy do 3,5 t – 15 zł, samochód dostawczy powyżej 3,5 t – 18 zł i przyczepa – 10 zł.

Do listopada

Wzorem poprzednich lat prom będzie pływał do końca listopada, jeśli warunki hydrologiczne i atmosferyczne na to pozwolą. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: prom-transeko.pl.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Mapa z lotu ptaka z zaznaczoną drogą, która będzie remontowana

    Remont ul. Prawdziwka, dwa dni utrudnień w ruchu

    Przed nami spore utrudnienia, spowodowane remontem ul. Prawdziwka. W poniedziałek (24 czerwca) droga – od ul. Muchomora do granicy z Konstancinem-Jeziorną – będzie frezowana, a we wtorek zaplanowano układanie nowej nawierzchni. W tym dniu ulica na wspomnianym odcinku będzie zamknięta dla ruchu.
  • uczniowie na zakończenie roku szkolnego

    Życzymy udanych, spokojnych i bezpiecznych wakacji

    Na ten dzień czekał każdy uczeń. W piątek (21 czerwca) rok szkolny 2023/2024 przeszedł do historii i rozpoczęły się upragnione wakacje. Z tej okazji podziękowania i życzenia dla całej społeczności szkolnej skierował Michał Wiśniewski, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna.