1 sierpnia w godzinę „W” zawyją syreny alarmowe | Konstancin-Jeziorna

1 sierpnia w godzinę „W” zawyją syreny alarmowe

26-07-2021

1 sierpnia (w niedzielę) o godz. 17.00 na terenie całego kraju zabrzmią syreny alarmowe. Mają one w symboliczny sposób przypomnieć o bohaterach Powstania Warszawskiego z 1944 r. W tym roku przypada 77. rocznica. Zatrzymajmy się w godzinę „W" by uczcić pamięć poległych.

Syreny alarmowe wybrzmią na terenie całego kraju, w tym gminie Konstancin-Jeziorna punktualnie o godz. 17.00. Ciągły sygnał akustyczny będzie emitowany przez 1 minutę. W ten sposób zostanie uczczona pamięć o bohaterach Powstania Warszawskiego, którzy walczyli o wyzwolenie stolicy i przywrócenie niepodległego państwa.
 

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Grafika

    Zdrowych, pogodnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych

    Michał Wiśniewski, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna, oraz jego zastępcy – Katarzyna Tusińska i Piotr Napłoszek składają mieszkańcom najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych – zdrowia, pogody ducha, rodzinnego ciepła oraz wszelkiej pomyślności.
  • Grafika

    Będzie nowoczesny monitoring gminnej sieci wodociągowej

    W gminie Konstancin-Jeziorna powstanie nowoczesny system monitorowania i zarządzania siecią wodociągową. Inwestycja pozwoli szybciej wykrywać awarie, ograniczyć straty wody i skrócić przerwy w jej dostawie. W tym roku opracowana zostanie dokumentacja projektowa.