1 sierpnia w godzinę W zawyją syreny alarmowe | Konstancin-Jeziorna

1 sierpnia w godzinę W zawyją syreny alarmowe

31-07-2024

W czwartek (1 sierpnia) o godz. 17.00 w powiecie piaseczyńskim, podobnie jak w całym kraju, uruchomione zostaną syreny alarmowe. W ten symboliczny sposób uczczona zostanie pamięć o bohaterach powstania warszawskiego. W godzinę W zatrzymajmy się, by oddać im hołd.

W najbliższy czwartek (1 sierpnia) przypada 80. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji w powiecie piaseczyńskim, podobnie jak w całym kraju, punktualnie o godz. 17.00 zostaną uruchomione syreny alarmowe. Przez jedną minutę będą one nadawały ciągły sygnał dźwiękowy. W ten tradycyjny już sposób symbolicznie uczczona zostanie pamięć patriotycznego zrywu mieszkańców Warszawy w walce z niemieckim najeźdźcą. W godzinę W zatrzymajmy się, by oddać hołd powstańcom.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Grafika ul. Kozia i ul. Kołobrzeska

    Nowe nawierzchnie na ul. Kołobrzeskiej i ul. Koziej

    Trwa sezon prac drogowych. Oprócz dużych inwestycji prowadzone są także bieżące naprawy nawierzchni betonowych i bitumicznych oraz modernizacje chodników. Ostatnio nową nawierzchnię zyskały m.in. fragment ul. Kołobrzeskiej oraz ul. Kozia.
  • Grafika informująca o otwartym konkursie ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych w Gminie Konstancin-Jeziorna w roku 2026

    Kolejny konkurs ofert dla organizacji pozarządowych

    Gmina ogłosiła kolejny otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych. Mogą one ubiegać się o dofinansowanie działań z zakresu m.in. kultury fizycznej, ochrony środowiska oraz ratownictwa. Elektroniczny nabór wniosków prowadzony jest do 24 lipca br.