28 i 29 maja burmistrz spotka się z mieszkańcami sześciu sołectw | Konstancin-Jeziorna

28 i 29 maja burmistrz spotka się z mieszkańcami sześciu sołectw

26-05-2026

Burmistrz Michał Wiśniewski rozpoczyna cykl spotkań z mieszkańcami sołectw i osiedli. Już 28 maja odbędą się spotkania z mieszkańcami Borowiny i Kawęczynka, a dzień później – 29 maja – z mieszkańcami Kępy Oborskiej, Okrzeszyna, Obórek i Kępy Okrzewskiej. Wszystkie zebrania rozpoczną się o godz. 18.00.

Od spotkania z mieszkańcami Borowiny i Kawęczynka w czwartek (28 maja) rozpocznie się tegoroczny cykl „Porozmawiajmy o waszej okolicy”, w ramach którego burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna Michał Wiśniewski spotyka się z mieszkańcami sołectw i osiedli, by omawiać najważniejsze sprawy dla lokalnej społeczności. Kolejne spotkanie zaplanowano na piątek (29 maja). Tego dnia włodzarz spotka się z mieszkańcami sołectw Kępa Oborska, Okrzeszyn, Obórki oraz Kępa Okrzewska. Początek obu spotkań o godz. 18.00 – pierwsze odbędzie się w świetlicy wiejskiej w Kawęczynku, drugie w Domu Ludowym w Kępie Okrzewskiej.

16 spotkań

Ten rodzaj kontaktu z mieszkańcami zainaugurowano w marcu ubiegłego roku i szybko okazało się, że taka forma dialogu jest im potrzebna. Podczas spotkań chętnie zabierali głos, poruszając szerokie spektrum tematów – od rozbudowy sieci wodno-kanalizacyjnej i modernizacji dróg, przez zmiany w miejscowych planach, po kwestie komunikacji publicznej. W tym roku zaplanowano 16 spotkań. Ich szczegółowy harmonogram publikujemy poniżej. – Zależy mi na bezpośredniej rozmowie z mieszkańcami, bo to właśnie podczas takich spotkań najlepiej widać, czym żyją poszczególne sołectwa i osiedla – podkreśla burmistrz Michał Wiśniewski. – Chcę słuchać, odpowiadać na pytania i wspólnie szukać rozwiązań. Zachęcam wszystkich do udziału – to przestrzeń do otwartej i spokojnej dyskusji o sprawach, które są dla państwa ważne.

Spotkania online

Mieszkańców, którzy nie mogą być osobiście na spotkaniach, burmistrz zaprasza do udziału w czatach na żywo w mediach społecznościowych. W tym roku odbyły się już trzy takie spotkania online, podczas których włodarz odpowiadał na pytania dotyczące bieżących spraw gminy. Ale to nie jedyne formy kontaktu z burmistrzem. Na stronie gminy, w zakładce: Dla mieszkańca – Zadaj pytanie burmistrzowi, dostępny jest specjalny formularz, przez który można przesłać swoje pytanie.

Spotkania osobiste

Mieszkańcy mogą również spotkać się z burmistrzem osobiście podczas dyżurów, które pełni on w każdy poniedziałek (z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy) w godz. 15.00–18.00 w ratuszu. Na spotkanie można zapisać się telefonicznie: 22 484 23 05 lub mailowo: kancelariaatkonstancinjeziorna [dot] pl (kancelaria[at]konstancinjeziorna[dot]pl)

Terminarz

Oto terminarz spotkań burmistrza z mieszkańcami w 2026 r.:

  • 28 maja, godz. 18.00 – sołectwa Borowina i Kawęczynek (miejsce: świetlica wiejska w Kawęczynku);
  • 29 maja, godz. 18.00 – sołectwa Kępa Oborska, Okrzeszyn, Obórki i Kępa Okrzewska (miejsce: Dom Ludowy w Kępie Okrzewskiej);
  • 9 czerwca, godz. 18.00 – sołectwo Obory (miejsce: Przedszkole nr 3 „Kolorowe Kredki” w Oborach);
  • 10 czerwca, godz. 18.00 – sołectwa Piaski, Cieciszew i Dębówka (miejsce: Dom Ludowy w Cieciszewie);
  • 23 czerwca, godz. 18.00 – osiedle Grapa (miejsce: willa Gryf, ul. Jana Sobieskiego 13);
  • 24 czerwca, godz. 18.00 – sołectwa Habdzin, Opacz i Ciszyca (miejsce: Szkoła Podstawowa nr 6 w Opaczy, Opacz 9);
  • 25 czerwca, godz. 18.00 – Jeziorna (miejsce: Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Bielawska 57);
  • 26 czerwca, godz. 18.00 – sołectwo Czarnów (miejsce: plac zabaw w Czarnowie);
  • 29 września, godz. 18.00 – sołectwa Łęg, Czernidła i Gassy (miejsce: Dom Ludowy w Czernidłach);
  • 30 września, godz. 18.00 – osiedle Mirków (miejsce: Klub Senior+, ul. Anny Walentynowicz 24);
  • 1 października, godz. 17.30 sołectwo Turowice (miejsce: Dom Sołecki w Kawęczynie);
  • 1 października, godz. 19.00sołectwo Kawęczyn (miejsce: Dom Sołecki w Kawęczynie);
  • 2 października, godz. 18.00sołectwo Kierszek (miejsce: Urząd Miasta i Gminy, ul. Piaseczyńska 77);
  • 6 października, godz. 18.00 – Skolimów (miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Wojewódzka 12);
  • 7 października, godz. 18.00 – sołectwa Parcele i Słomczyn (miejsce: Dom Ludowy w Słomczynie);
  • 8 października, godz. 18.00 – sołectwo Bielawa (miejsce: świetlica wiejska OSP Bielawa).


 

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Spotkanie burmistrza z mieszkańcami

    28 i 29 maja burmistrz spotka się z mieszkańcami sześciu…

    Burmistrz Michał Wiśniewski rozpoczyna cykl spotkań z mieszkańcami sołectw i osiedli. Już 28 maja odbędą się spotkania z mieszkańcami Borowiny i Kawęczynka, a dzień później – 29 maja – z mieszkańcami Kępy Oborskiej, Okrzeszyna, Obórek i Kępy Okrzewskiej. Wszystkie zebrania rozpoczną się o godz. 18.
  • Dwóch robotników stoi nad wykopem związanym z awarią sieci wodociągowej

    Uwaga awaria wodociągu! Zamknięcie ul. Anny Walentynowicz

    W związku z awarią wodociągu ul. Anny Walentynowicz zostanie czasowo zamknięta dla ruchu. Jak informuje Zakład Gospodarki Komunalnej w Konstancinie-Jeziornie, utrudnienia potrwają od poniedziałku (25 maja) od godz. 22.00 do środy (27 maja) do godz. 15.00.