30 grudnia ostatnia w tym roku sesja Rady Miejskiej | Konstancin-Jeziorna

30 grudnia ostatnia w tym roku sesja Rady Miejskiej

29-12-2022

W najbliższy piątek (30 grudnia) o godz. 11.00 odbędzie się ostatnia w tym roku sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. Posiedzenie zostało zwołane na wniosek burmistrza Kazimierza Jańczuka i będzie dotyczyć wprowadzenia zmian w budżecie gminy na 2023 rok oraz prognozie finansowej na lata 2023–2030.

52. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna będzie miała charakter mieszany – część rajców zasiądzie w sali posiedzeń ratusza, a część weźmie udział w obradach poprzez platformę internetową.

Zwiększone dochody i wydatki

Tym razem w porządku nadzwyczajnego posiedzenia, zwołanego na wniosek burmistrza Kazimierza Jańczuka, znalazły się dwa projekty uchwał, które zostaną poddane pod głosowania. Dotyczą one zmian w budżecie na rok 2023 oraz w Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2023–2030. Dochody gminy zwiększą się o środki pozyskane z Polskiego Ładu na dofinansowanie przebudowy ul. Powsińskiej w Bielawie oraz o dotację celową na realizację projektów w ramach Wirtualnego Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego. Konieczne jest także zwiększenie wydatków m.in. na budowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w sołectwach położonych w południowej części gminy Konstancin-Jeziorna (w związku z koniecznością przeprowadzenia badań archeologicznych w Cieciszewie) oraz rozbudowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie 6 wsi (w związku z koniecznością wykonania dodatkowych prac polegających na uzupełnieniu fragmentu wodociągu w Gassach).

Oto szczegółowy porządek 52. sesji Rady Miejskiej:

 1. Otwarcie obrad.
 2. Stwierdzeni kworum.
 3. Podjęcie uchwały w sprawie zmian uchwały budżetowej na rok 2023.
 4. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Konstancin-Jeziorna na lata 2023–2030.
 5. Zamknięcie obrad.

Transmisja w Internecie

Obrady będą transmitowane na żywo w Internecie na platformie eSesja (esesja.tv). Projekty uchwały Rady Miejskiej dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej: bip.konstancinjeziorna.pl w zakładce: Rada Miejska/Projekty uchwały RM.

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

 • Z lewej strony herb gminy: tarcza herbowa jest biała. Widnieje na niej drzewo – dąb – z brązowym korzeniem i pniem oraz zieloną koroną. Pod drzewem znajduje się pięć błękitnych fal symbolizujących rzekę Jeziorkę. z prawej strony napis Budżet partycypacyjny Gminy Konstancin-Jeziorna 2024, Ty decydujewsz!

  Budżet Partycypacyjny: Ostatnie godziny na zgłaszanie…

  Jeszcze tylko do poniedziałku (5 czerwca) – do północy – można zgłaszać projekty w 10. edycji Budżetu Partycypacyjnego Gminy Konstancin-Jeziorna 2024. Czekamy na propozycje mieszkańców dotyczące tego, na co wydać pieniądze z budżetu gminy. W tym roku do rozdysponowania jest 400 tys. zł.
 • Osoba głosująca w lokalu wyborczym.

  Jesienią mieszkańcy Habdzina zagłosują w domu ludowym

  Wybory parlamentarne zbliżają się wielkimi krokami. Decyzją komisarza wyborczego w gminie Konstancin-Jeziorna utworzony został nowy obwód do głosowania. Od teraz mieszkańcy Habdzina będą głosować w swoim domu ludowym. Tym samym liczba stałych obwodów wzrosła do 16.