82. rocznica sowieckiej agresji na Polskę | Konstancin-Jeziorna

82. rocznica sowieckiej agresji na Polskę

17-09-2021
fot. www.gov.pl

W piątek (17 września ), w 82. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę, gmina Konstancin-Jeziorna odda hołd bohaterom, poległym i pomordowanym. W imieniu mieszkańców kwiaty na pomniku ofiar katyńskich przy ul. Sienkiewicza złożą przedstawiciele samorządu.

Pomnik „Katyń – ocalić od zapomnienia” , zlokalizowany w pasażu im. Henryka Sienkiewicza, upamiętnia 14 mieszkańców Konstancina-Jeziorny, którzy wiosną 1940 r. zostali zamordowani przez NKWD w Katyniu, Ostaszkowie i Miednoje. Inicjatorką jego budowy była Hanna Gutkowska, a wnioskodawcą – Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina.

W 82. rocznicę sowieckiej napaści na Polskę gmina Konstancin-Jeziorna pamięta o tamtych wydarzeniach. W piątek (17 września) przedstawiciele samorządu oddadzą hołd ofiarom komunizmu. W miejscu pamięci zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze.

 

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Dwa wozy strażackie, stojące przed dużym odnowionym budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Konstancinie-Jeziornie.

    OSP Konstancin-Jeziorna z dofinansowaniem na zakup wozu

    Do strażaków ochotników z Konstancina-Jeziorny trafi nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Jednostka OSP na zakup ciężkiego wozu dostanie 600 tys. zł dofinansowania. Drugie tyle dołoży gmina Konstancin-Jeziorna ze swojego budżetu.
  • Ulica, po której jedzie czerwono-pomarańczowy autobus komunikacji miejskiej. Nad jego przednią szybą wyświetla się napis: 710 Osiedle Kabaty.

    Komunikacja miejska bez zmian w czasie ferii zimowych

    W czasie tegorocznych ferii nie będzie zmian w komunikacji miejskiej na obszarze naszej gminy – informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie. Od 29 stycznia do 13 lutego autobusy będą kursowały według stałych rozkładów jazdy.