Alerty pierwszego stopnia: Burze z gradem i wzrost poziomu wód | Konstancin-Jeziorna

Alerty pierwszego stopnia: Burze z gradem i wzrost poziomu wód

30-08-2023

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w środę (30 sierpnia) ostrzeżenie przed burzami z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje w powiecie piaseczyńskim od godz. 12.00 do godz. 20.00. Możliwe są lokalne podtopienia oraz wzrost poziomu wody w rzekach. Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności, może być niebezpiecznie.

Synoptycy IMGW prognozują wystąpienie burz, którym będą towarzyszyć silne opady deszczu (od 20 mm do 35 mm) oraz porywy wiatru osiągające prędkość do 70 km/h. Niewykluczone są też lokalne opady gradu. Alert pierwszego stopnia obowiązuje w powiecie piaseczyńskim w środę (30 sierpnia) od godz. 12.00 do godz. 20.00.

Ponadto IMGW ostrzega, że w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, w miejscu jego występowania mogą pojawić się potencjalne zagrożenia hydrologiczne ze strony mniejszych rzek – gwałtowne wzrosty poziomu wody jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich). W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych.

IMGW zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów meteorologicznych, a służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności – unikajmy parkowania aut pod drzewami, usuńmy także z balkonów i parapetów wszystkie przedmioty, które podczas silnych wiatrów mogą stwarzać zagrożenie. Szczegóły na: meteo.imgw.pl.

 

Autor
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej
Do pobrania
Załącznik Size
Meteo alert: Burze z gradem (30.08.2023) 159.6 KB

Najnowsze aktualności

  • Przy stoliku na balkonie siedzi młody mężczyzna i zatyka sobie uszy.

    Mazowsze konsultuje program ochrony środowiska przed hałasem

    Trwają konsultacje społeczne projektu programu ochrony środowiska przed hałasem dla Mazowsza. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego do 2 maja 2024 r. zaprasza mieszkańców do składania uwag i wniosków. Z kolei 24 kwietnia zaplanowano otwarte spotkanie online.
  • Posiedzenie członków Rady Miejskiej oraz władz gminy. Osoby siedzą przy stołach ułożonych na kształt podkowy. Na środku sali stoi duży telewizor. W tle, na ścianie wyświetlony jest duży ekran.

    Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna

    W najbliższą środę (17 kwietnia) odbędzie się 68. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. Będzie ona poświęcona dwóm projektom uchwał. Chodzi o zmiany – miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego strefy „A” uzdrowiska i terenów przyległych oraz uchwały budżetowej na 2024 r.