Meteo alert: Burze z gradem i silny wiatr | Konstancin-Jeziorna

Meteo alert: Burze z gradem i silny wiatr

20-05-2022

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał na sobotę (21 maja) dwa ostrzeżenia – przed burzami z gradem i silnym wiatrem. Służby apelują o m.in. nie parkowanie samochodów w pobliżu drzew, rusztowań, trakcji elektrycznych oraz zabezpieczenie przedmiotów znajdujących się na balkonie, tarasie. 

Uwaga! W sobotę (21 maja) synoptycy IMGW prognozują wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 25 mm. Wyładowaniom atmosferycznym towarzyszyć będzie porywisty wiatr – do 85 km/h. Możliwy jest też grad. Alert pierwszego stopnia obowiązuje w powiecie piaseczyńskim od godz. 1.00 do godz. 8.00 w sobotę (21 maja). Ponadto tego dnia może też silnie powiać z zachodu i połnocnego zachodu – do 35 km/h, w porywach do 90 km/h. Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje w godz. 7.00–18.00

IMGW zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów meteorologicznych. Ponadto służby apelują o m.in. nie parkowanie samochodów w pobliżu drzew, rusztowań, trakcji elektrycznych oraz zabezpieczenie przedmiotów znajdujących się na balkonie, tarasie. 

Autor
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej