Meteo alert drugiego stopnia: burze z gradem | Konstancin-Jeziorna

Meteo alert drugiego stopnia: burze z gradem

28-06-2022

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed burzami oraz opadami deszczu, a miejscami gradu. Alert drugiego stopnia obowiązuje w powiecie piaseczyńskim we wtorek (28 czerwca) w godz. 13.00–21.00. Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.

Synoptycy IMGW prognozują wystąpienie burz, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, a lokalnie do 50 mm. Opadom towarzyszyć będzie porywisty wiat do 70 km/h. Miejscami możliwy jest również grad. Alert drugiego stopnia obowiązuje w powiecie piaseczyńskim w godz. 13.00–21.00 we wtorek (28 czerwca).

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 80 proc. IMGW zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów meteorologicznych, a służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
 

 

Autor
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej
Do pobrania

Najnowsze aktualności

  • Laptop komputerowy i pulpit nawigacyjny dla systemu zarządzania dokumentami danych w bazie danych dokumentacji online w chmurze.

    Grant dla gminy na wzmocnienie cyberbezpieczeństwa

    Konstancin-Jeziorna otrzyma 850 tys. zł na podniesienie bezpieczeństwa teleinformatycznego. Wsparcie przyznano w ramach rządowego programu „Cyberbezpieczny Samorząd” i zostanie przeznaczone m.in. na zakup urządzeń i oprogramowań. Wkład własny gminy to blisko 200 tys. zł.
  • Dwie kobiety siedza na przeciwko siebie i wypełniaja dokument. Za nimi baner z napisem: Gminny punkt konsultacyjny, a dalej zielone kwiaty i okno.

    Co zrobić, aby płacić mniej za ogrzewanie domu?

    Ponad 1,1 mln zł na kompleksową termomodernizację budynków oraz wymianę kopciuchów trafiło do gminy w ramach programu „Czyste Powietrze”. Nabór wniosków prowadzony jest w trybie ciągłym. Pomoc w ich wypełnieniu i rozliczeniu udzielana jest również w konstancińskim magistracie.