Meteo alert pierwszego stopnia: Burze z gradem | Konstancin-Jeziorna

Meteo alert pierwszego stopnia: Burze z gradem

18-08-2023

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje w powiecie piaseczyńskim w piątek (18 sierpnia) od godz. 13.00 do godz. 22.00. Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.

Synoptycy IMGW prognozują wystąpienie burz, którym będą towarzyszyć silne opady deszczu (od 20 mm do 35 mm) oraz porywy wiatru osiągające prędkość do 80 km/h. Niewykluczone są też lokalne opady gradu. Alert pierwszego stopnia obowiązuje w powiecie piaseczyńskim w piątek (18 sierpnia) od godz. 13.00 do godz. 22.00.

IMGW zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów meteorologicznych, a służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności – unikajmy parkowania aut pod drzewami, usuńmy także z balkonów i parapetów wszystkie przedmioty, które podczas silnych wiatrów mogą stwarzać zagrożenie.

Autor
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej
Do pobrania
Załącznik Size
Meteo alert: Burze z gradem (18.08.2023) 159.77 KB

Najnowsze aktualności

  • Przy stoliku na balkonie siedzi młody mężczyzna i zatyka sobie uszy.

    Mazowsze konsultuje program ochrony środowiska przed hałasem

    Trwają konsultacje społeczne projektu programu ochrony środowiska przed hałasem dla Mazowsza. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego do 2 maja 2024 r. zaprasza mieszkańców do składania uwag i wniosków. Z kolei 24 kwietnia zaplanowano otwarte spotkanie online.
  • Posiedzenie członków Rady Miejskiej oraz władz gminy. Osoby siedzą przy stołach ułożonych na kształt podkowy. Na środku sali stoi duży telewizor. W tle, na ścianie wyświetlony jest duży ekran.

    Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna

    W najbliższą środę (17 kwietnia) odbędzie się 68. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. Będzie ona poświęcona dwóm projektom uchwał. Chodzi o zmiany – miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego strefy „A” uzdrowiska i terenów przyległych oraz uchwały budżetowej na 2024 r.