Meteo alert pierwszego stopnia: Burze z gradem | Konstancin-Jeziorna

Meteo alert pierwszego stopnia: Burze z gradem

13-09-2023

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje w powiecie piaseczyńskim w środę (13 września) od godz. 17.00 do godz. 24.00. Możliwe lokalne podtopienia oraz wzrost poziomu wody w rzekach.

Synoptycy IMGW prognozują wystąpienie burz, którym będą towarzyszyć silne opady deszczu (do 25 mm) oraz porywy wiatru osiągające prędkość do 75 km/h. Miejscami możliwy jest również grad.

Zachowaj ostrożność

Alert pierwszego stopnia obowiązuje w powiecie piaseczyńskim w środę (13 września) od godz. 17.00 do godz. 24.00. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 80 proc. IMGW zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów meteorologicznych, a służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności – unikajmy parkowania aut pod drzewami, usuńmy także z balkonów i parapetów wszystkie przedmioty, które podczas silnych wiatrów mogą stwarzać zagrożenie.

Lokalne podtopienia

W związku z zapowiadanymi ulewami na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych. Szczegóły na: meteo.imgw.pl.

Autor
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej
Do pobrania
Załącznik Size
Meteo alert: Burze z gradem 159.6 KB

Najnowsze aktualności

  • Laptop komputerowy i pulpit nawigacyjny dla systemu zarządzania dokumentami danych w bazie danych dokumentacji online w chmurze.

    Grant dla gminy na wzmocnienie cyberbezpieczeństwa

    Konstancin-Jeziorna otrzyma 850 tys. zł na podniesienie bezpieczeństwa teleinformatycznego. Wsparcie przyznano w ramach rządowego programu „Cyberbezpieczny Samorząd” i zostanie przeznaczone m.in. na zakup urządzeń i oprogramowań. Wkład własny gminy to blisko 200 tys. zł.
  • Dwie kobiety siedza na przeciwko siebie i wypełniaja dokument. Za nimi baner z napisem: Gminny punkt konsultacyjny, a dalej zielone kwiaty i okno.

    Co zrobić, aby płacić mniej za ogrzewanie domu?

    Ponad 1,1 mln zł na kompleksową termomodernizację budynków oraz wymianę kopciuchów trafiło do gminy w ramach programu „Czyste Powietrze”. Nabór wniosków prowadzony jest w trybie ciągłym. Pomoc w ich wypełnieniu i rozliczeniu udzielana jest również w konstancińskim magistracie.