Meteo alert pierwszego stopnia: Burze z gradem | Konstancin-Jeziorna

Meteo alert pierwszego stopnia: Burze z gradem

13-09-2023

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje w powiecie piaseczyńskim w środę (13 września) od godz. 17.00 do godz. 24.00. Możliwe lokalne podtopienia oraz wzrost poziomu wody w rzekach.

Synoptycy IMGW prognozują wystąpienie burz, którym będą towarzyszyć silne opady deszczu (do 25 mm) oraz porywy wiatru osiągające prędkość do 75 km/h. Miejscami możliwy jest również grad.

Zachowaj ostrożność

Alert pierwszego stopnia obowiązuje w powiecie piaseczyńskim w środę (13 września) od godz. 17.00 do godz. 24.00. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 80 proc. IMGW zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów meteorologicznych, a służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności – unikajmy parkowania aut pod drzewami, usuńmy także z balkonów i parapetów wszystkie przedmioty, które podczas silnych wiatrów mogą stwarzać zagrożenie.

Lokalne podtopienia

W związku z zapowiadanymi ulewami na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych. Szczegóły na: meteo.imgw.pl.

Autor
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej
Do pobrania
Załącznik Size
Meteo alert: Burze z gradem 159.6 KB