Meteo alert pierwszego stopnia: Upał do 31 stopni Celsjusza | Konstancin-Jeziorna

Meteo alert pierwszego stopnia: Upał do 31 stopni Celsjusza

11-09-2023

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed upałami. Alert pierwszego stopnia dotyczy m.in. powiatu piaseczyńskiego i obowiązuje od godz. 14.00 w poniedziałek (11 września) do godz. 18.00 w środę (13 września). Apelujemy o ostrożność i czujność – unikajmy słońca i pijmy dużo wody.

Synoptycy prognozują od poniedziałku do środy (11–13 września) wystąpienie upałów. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 28 st. C do 31 st. C. Nocami natomiast wahać się będzie pomiędzy 13 st. C a 16 st. C. Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje od godz. 14.00 w poniedziałek (11 września) do godz. 18.00 w środę (13 września). Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 proc.

Zachowajmy ostrożność i czujność. Na niebezpieczne działanie upałów szczególnie narażone są dzieci, osoby starsze i mniej samodzielne. Pamiętajmy też o podstawowych zasadach: 

 • nie zostawiaj w samochodzie dzieci i zwierząt;
 • pij regularnie duże ilości płynów, unikaj napojów zawierających cukier lub alkohol;
 • unikaj forsownego wysiłku fizycznego.
Autor
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Najnowsze aktualności

 • Przy stoliku na balkonie siedzi młody mężczyzna i zatyka sobie uszy.

  Mazowsze konsultuje program ochrony środowiska przed hałasem

  Trwają konsultacje społeczne projektu programu ochrony środowiska przed hałasem dla Mazowsza. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego do 2 maja 2024 r. zaprasza mieszkańców do składania uwag i wniosków. Z kolei 24 kwietnia zaplanowano otwarte spotkanie online.
 • Posiedzenie członków Rady Miejskiej oraz władz gminy. Osoby siedzą przy stołach ułożonych na kształt podkowy. Na środku sali stoi duży telewizor. W tle, na ścianie wyświetlony jest duży ekran.

  Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna

  W najbliższą środę (17 kwietnia) odbędzie się 68. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. Będzie ona poświęcona dwóm projektom uchwał. Chodzi o zmiany – miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego strefy „A” uzdrowiska i terenów przyległych oraz uchwały budżetowej na 2024 r.