Meteo alerty pierwszego stopnia: Oblodzenie i przymrozki | Konstancin-Jeziorna

Meteo alerty pierwszego stopnia: Oblodzenie i przymrozki

18-04-2024
fot. Pixabay

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami i oblodzeniem. Alerty obowiązują w powiecie piaseczyńskim od godz. 21.00 w czwartek (18 kwietnia) do godz. 8.00 w piątek (19 kwietnia). Drogi i chodniki mogą być śliskie.

IMGW prognozuje zamarzanie miejscami mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu i deszczu ze śniegiem, powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna powietrza wyniesie około -1 st. C (lokalnie -3 st. C), a przy gruncie około -4 st. C, lokalnie -6 st. C.

Alerty pierwszego stopnia obowiązują w powiecie piaseczyńskim od godz. 21.00 w czwartek (18 kwietnia) do godz. 8.00 w piątek (19 kwietnia). Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska IMGW ocenia na 70 proc. Uwaga! Drogi i chodniki mogą być śliskie. Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.

Autor
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej
Do pobrania

Najnowsze aktualności

  • Ogród, na trawie stoją sztalugi drewniane a na nich obrazy. W tle widać ludzi i wysokie drzewa.

    Festiwal Otwarte Ogrody już po raz 17., zgłoszenia do końca…

    Znamy już termin tegorocznego Festiwalu Otwarte Ogrody w Konstancinie-Jeziornie. Wydarzenie odbędzie się w dniach 14–15 września. A my już dzisiaj zapraszamy wszystkich, którzy chcą otworzyć bramy swoich gościnnych ogrodów. Zgłoszenia będą przyjmowane do końca czerwca.
  • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej niebieski napis burze. W tle fragment granatowego parasola oraz krople deszczu.

    Meteo alert pierwszego stopnia: Burze

    Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami. Alert obowiązuje w poniedziałek (20 maja) od godz. 15.00 do północy. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 proc.