Apel o niepodlewanie trawników i ogródków | Konstancin-Jeziorna

Apel o niepodlewanie trawników i ogródków

24-06-2021

Susza daje się we znaki. Zakład Gospodarki Komunalnej w Konstancinie-Jeziornie wystosował apel o rozsądne korzystanie z wody i prosi mieszkańców gminy o niepodlewanie trawników i ogródków w godz. 6.00–22.00.

Mogą wystąpić problemy w dostawie wody do mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna. Wszystko przez upały oraz zwiększony w ostatnich dniach pobór wody z gminnej sieci wodociągowej. Susza daje się we znaki na tyle poważnie, że Zakład Gospodarki Komunalnej w Konstancinie-Jeziornie wystosował do mieszkańców gminy apel o racjonalne korzystanie z wody oraz niepodlewanie trawników i ogródków w godz. 6.00–22.00.

Mając na względzie oszczędzanie wody, warto pomyśleć o gromadzeniu deszczówki w specjalnych zbiornikach i wykorzystywaniu jej do podlewania roślin. W ten sposób dbamy o środowisko i płacimy mniejsze rachunki za zużycie wody.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Mapa z lotu ptaka z zaznaczoną drogą, która będzie remontowana

    Remont ul. Prawdziwka, dwa dni utrudnień w ruchu

    Przed nami spore utrudnienia, spowodowane remontem ul. Prawdziwka. W poniedziałek (24 czerwca) droga – od ul. Muchomora do granicy z Konstancinem-Jeziorną – będzie frezowana, a we wtorek zaplanowano układanie nowej nawierzchni. W tym dniu ulica na wspomnianym odcinku będzie zamknięta dla ruchu.
  • uczniowie na zakończenie roku szkolnego

    Życzymy udanych, spokojnych i bezpiecznych wakacji

    Na ten dzień czekał każdy uczeń. W piątek (21 czerwca) rok szkolny 2023/2024 przeszedł do historii i rozpoczęły się upragnione wakacje. Z tej okazji podziękowania i życzenia dla całej społeczności szkolnej skierował Michał Wiśniewski, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna.