Apel o niepodlewanie trawników i ogródków | Konstancin-Jeziorna

Apel o niepodlewanie trawników i ogródków

24-06-2021

Susza daje się we znaki. Zakład Gospodarki Komunalnej w Konstancinie-Jeziornie wystosował apel o rozsądne korzystanie z wody i prosi mieszkańców gminy o niepodlewanie trawników i ogródków w godz. 6.00–22.00.

Mogą wystąpić problemy w dostawie wody do mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna. Wszystko przez upały oraz zwiększony w ostatnich dniach pobór wody z gminnej sieci wodociągowej. Susza daje się we znaki na tyle poważnie, że Zakład Gospodarki Komunalnej w Konstancinie-Jeziornie wystosował do mieszkańców gminy apel o racjonalne korzystanie z wody oraz niepodlewanie trawników i ogródków w godz. 6.00–22.00.

Mając na względzie oszczędzanie wody, warto pomyśleć o gromadzeniu deszczówki w specjalnych zbiornikach i wykorzystywaniu jej do podlewania roślin. W ten sposób dbamy o środowisko i płacimy mniejsze rachunki za zużycie wody.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Budynek z czerwonej cegły z duzymi oknami. Nad nim błękitne niebo.

    Pierwsze posiedzenia komisji wyborczych

    Obwodowe komisje wyborcze, odpowiedzialne za prawidłowe przeprowadzenie głosowania w zbliżających się wyborach parlamentarnych, rozpoczynają pracę. Komisarz wyborczy wyznaczył terminy pierwszych posiedzeń, na których komisje oficjalnie się ukonstytuują.
  • Śmieciarka odbiera odpady

    Przedłużona współpraca z firmą Jarper i nowe harmonogramy

    Uwaga mieszkańcy! Na okres od 1 do 31 października zostaje przedłużona współpraca z firmą Jarper Sp. z o.o., która to na terenie gminy Konstancin-Jeziorna tymczasowo świadczy usługę odbioru odpadów komunalnych. Obowiązują nowe harmonogramy dla zabudowy jednorodzinnej i wielorodzinnej.