Artystycznie, wesoło i tanecznie – tak seniorzy przywitali wiosnę | Konstancin-Jeziorna

Artystycznie, wesoło i tanecznie – tak seniorzy przywitali wiosnę

10-05-2023
fot. A.Piętka

Ponad 60 seniorów z gminy Konstancin-Jeziorna spotkało się na warsztatach i wspólnej zabawie. Wydarzenie odbyło się w ramach inicjatywy lokalnej pod hasłem „Artystyczna wiosna w Czernidłach”. Zadanie finansowo wsparł konstanciński samorząd.

Inicjatywa lokalna to forma współpracy mieszkańców z samorządem. Jej celem jest wspólna realizacja zadań publicznych na rzecz społeczności lokalnej. Ciekawe pomysły i przedsięwzięcia otrzymują od gminy wsparcie finansowe. Jedna z takich inicjatyw odbyła się w Czernidłach.

29 kwietnia ponad 60 seniorów, mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna, wzięło udział w inicjatywie lokalnej pn. „Artystyczna wiosna w Czernidłach”. Aby wejść na imprezę potrzebny był specjalny bilet wstępu – kapelusz. Podczas wydarzenia można było wziąć udział w akcji „wietrzenie szaf”, czyli dać drugie życie nienoszonym przez siebie ubraniom i wymienić przyniesioną rzecz z drugą osobą. Na seniorów czekały również warsztaty taneczne przy muzyce z lat 60. oraz kulinarne, czyli pokaz robienia sałatek, pieczenia chleba i ciast. Na zakończenie można było degustować zrobione potrawy i wykorzystać zdobyte umiejętności taneczne podczas wspólnej zabawy. – Było smacznie, kolorowo i wesoło – wspomina Celina Łuszczyńska, współorganizatorka zadania, które finansowo wsparła gmina Konstancin-Jeziorna.

A w kolejce na realizację czekają kolejne inicjatywy, m.in. sportowe, dla dzieci i rodzinne. Samorząd na realizację 23 zadań przeznaczył w tym roku 50 tys. zł.

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

  • Budynek z czerwonej cegły z duzymi oknami. Nad nim błękitne niebo.

    Pierwsze posiedzenia komisji wyborczych

    Obwodowe komisje wyborcze, odpowiedzialne za prawidłowe przeprowadzenie głosowania w zbliżających się wyborach parlamentarnych, rozpoczynają pracę. Komisarz wyborczy wyznaczył terminy pierwszych posiedzeń, na których komisje oficjalnie się ukonstytuują.
  • Śmieciarka odbiera odpady

    Przedłużona współpraca z firmą Jarper i nowe harmonogramy

    Uwaga mieszkańcy! Na okres od 1 do 31 października zostaje przedłużona współpraca z firmą Jarper Sp. z o.o., która to na terenie gminy Konstancin-Jeziorna tymczasowo świadczy usługę odbioru odpadów komunalnych. Obowiązują nowe harmonogramy dla zabudowy jednorodzinnej i wielorodzinnej.