„Ballady i romanse” w Szkole Podstawowej nr 3 | Konstancin-Jeziorna

„Ballady i romanse” w Szkole Podstawowej nr 3

14-09-2022
Narodowe Czytanie w SP 3

W środę (14 września) w Szkole Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Konstancinie-Jeziornie odbyła się kolejna szkolna odsłona „Narodowego Czytania” akcji promującej czytelnictwo. Z racji ustanowionego przez Sejm RP roku 2022 Rokiem Romantyzmu Polskiego, odczytano „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

Tego dnia Szkołę zaszczycili swoją obecnością: Rzecznik Prasowy Ministerstwa Edukacji i Nauki pani Adrianna Całus, doradca w Departamencie Programów Naukowych i Inwestycji Ministerstwa Edukacji i Nauki pan Tomasz Wicha, zastępca Burmistrza Gminy Konstancina-Jeziorny pan Ryszard Machałek.

W role lektorów dzieł naszego narodowego wieszcza wcielili się:
•    Katarzyna Andziak,
•    Izabela Ciesielska,
•    Elżbieta Dominowska,
•    Sylwia Gawryś-Biernacka,
•    Katarzyna Hampel,
•    Marzena Kurchan,
•    Anna Matusiak-Waśniewska,
•    Mariusz Kłosiński,
•    Andrzej Piszczek,
i gościnnie
•    Tomasz Wicha
oraz uczennice klasy 8b:
•    Nadia Fabisiak,
•    Gabriela Janek,
•    Lena Maciejuk,
•    Blanka Pilch,
•    Maja Szczepaniak,
•    Marianna Wojciechowska.

Piosenkę „Romantyczność” (Wojciecha Popkiewicza) zaśpiewała Izabela Ciesielska.

Mamy nadzieję, że propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży rozbudzi w nich miłość do literatury pięknej, a tym samym podniesie kompetencje czytelnicze młodego pokolenia.

Inicjator i koordynator wydarzenia – pani Marzena Kurchan
Oprawa muzyczna – pani Anna Paduch
Multimedia – panowie Arkadiusz Deja i Andrzej Piszczek
Dekoracje – panie Elżbieta Dominowska, Maria Jabłońska, Leonora Maj.

 

 

Najnowsze aktualności

  • Plakat informuje o obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Konstancinie-Jeziornie 11 listopada 2025 roku, zorganizowanych przez burmistrza gminy.

    Gminne obchody Święta Niepodległości – czeka moc atrakcji!

    Parada z biało-czerwoną flagą, bieg uliczny, pokazy sprzętu wojskowego i pojazdów historycznych, warsztaty patriotyczne oraz koncerty – tak gmina Konstancin-Jeziorna zaprasza do wspólnego świętowania 11 listopada. Będzie radośnie, rodzinnie i z mnóstwem atrakcji.
  • biegacze na biegu

    Zapraszamy na 34. Bieg Niepodległości

    W 107. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszamy 11 listopada na Bieg Niepodległości ulicami Konstancina-Jeziorny. Na uczestników czeka ponad 2-kilometrowa trasa. Start o godz. 12.30 sprzed Urzędu Miasta i Gminy przy ul. Piaseczyńskiej 77.