Będzie bezpieczniej, wymiana chodnika przy ul. Bielawskiej | Konstancin-Jeziorna

Będzie bezpieczniej, wymiana chodnika przy ul. Bielawskiej

05-08-2021

Wysłużone płyty zastąpi kostka brukowa. Właśnie ruszyła wymiana chodnika po północnej stronie ul. Bielawskiej w Konstancinie-Jeziornie – na odcinku od posesji nr 5 do przejazdu kolejowego. Prace remontowe wykonuje firma Bruk-Bud z Poświętnego.

W środę (4 sierpnia) rozpoczęły się prace remontowe fragmentu chodnika po północnej stronie ul. Bielawskiej w Konstancinie-Jeziornie. Wysłużone płyty zastąpi kostka brukowa – na odcinku od posesji nr 5 do przejazdu kolejowego. Zostaną wykonane również podjazdy do posesji oraz nowy peron autobusowy dla przystanku Południowa 02. Przystanek ten – dla większego komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców – na czas remontu będzie przeniesiony w pobliże ronda Armii Krajowej. W związku ze zmianą jego lokalizacji czasowej modyfikacji ulegną także trasy autobusów linii 710 i 251 – o zmianach będziemy na bieżąco informować na naszej stronie. Prace modernizacyjne wykonuje firma Bruk-Bud z Poświętnego w ramach rocznej umowy dotyczącej bieżącego utrzymania gminnych dróg.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej szary napis silny wiatr. W tle postać z rozwianymi włosami próbująca utrzymać wygięty w górę parasol.

    Meteo alert pierwszego stopnia: silny wiatr

    Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed silnymi wiatrami. Alert pierwszego stopnia obowiązuje w powiecie piaseczyńskim od godz. 22.00 w czwartek (23 września) do godz. 12.00 w piątek (24 września). Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
  • Na grafice jest duży napis Weź udział w wycieczce i odbierz przewodnik turystyczny. Niżej napis dotyczy wycieczek w dniach 25 i 26 września 2021. W tle park, na trawie leżą żółte liście. Obok po prawej stronie wklejona jest grafika z trzema przewodnikami turystycznymi. Na okładce są zdjęcia atrakcji turystycznych i napis Kalejdoskop Konstancina-Jeziorny.

    Zapraszamy do zapisywania się na ostatnie wycieczki

    W najbliższy weekend (25–26 września) odbędą się ostatnie 4 wycieczki z cyklu „Poznaj gminę Konstancin-Jeziorna”. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy do zapisywania się pod numerem tel.: 22 484 24 41. Każdy uczestnik dodatkowo otrzyma „Kalejdoskop Konstancina-Jeziorny”.