Betlejemski ogień dotarł do konstancińskiego ratusza | Konstancin-Jeziorna

Betlejemski ogień dotarł do konstancińskiego ratusza

12-12-2025

Harcerki z Hufca ZHP Uroczysko Konstancin w piątek (12 grudnia) przekazały burmistrzowi Michałowi Wiśniewskiemu Betlejemskie Światło Pokoju. Symboliczny ogień z Groty Narodzenia Pańskiego, niosący przesłanie pokoju, zgody i nadziei, przez najbliższe dni będzie dostępny dla mieszkańców w konstancińskim ratuszu.

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Konstancina-Jeziorny. Symboliczny płomień, pochodzący z Groty Narodzenia Pańskiego, został przywieziony przez harcerzy z Hufca Związku Harcerstwa Polskiego Uroczysko Konstancin. Zanim jednak dotarł do naszej gminy, przebył o wiele dłuższą drogę. W tym roku również swoją podróż rozpoczął w Christkindl, w Górnej Austrii – partnerskim mieście Betlejem. Stamtąd został przekazany przez słowackich skautów polskim harcerzom, którzy rozprowadzili go do chorągwi, hufców i drużyn w całym kraju.

Symbol pokoju

Dzięki zaangażowaniu harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju dociera niemal do każdego zakątka Polski. Co roku płomień – symbol pokoju, zgody i nadziei – trafia do parafii, szkół, szpitali, domów pomocy społecznej, ośrodków kultury oraz instytucji samorządowych. W piątek (12 grudnia) harcerki z Hufca ZHP Uroczysko Konstancin odwiedziły Urząd Miasta i Gminy, przekazując burmistrzowi Michałowi Wiśniewskiemu lampion z ogniem oraz świąteczną choinkę. – Pragniemy, aby Światło nieustannie przypominało o tym, co w życiu najcenniejsze, niosąc ze sobą wartości dobra i pokoju – podkreśliła podczas spotkania hm. Kama Bokacka z Hufca ZHP Uroczysko Konstancin.

Płomień w ratuszu

Burmistrz podziękował harcerkom za podtrzymywanie tej pięknej tradycji i złożył najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Betlejemskie Światło Pokoju można odebrać w konstancińskim ratuszu w godzinach pracy urzędu przez najbliższe dni – wystarczy przynieść ze sobą znicz lub świeczkę. Dodatkowo w niedzielę (14 grudnia) harcerze będą przekazywać płomień podczas nabożeństw w kościołach w Mirkowie, Konstancinie-Jeziornie i Słomczynie.

Autor
Aneta Tapanchev

Najnowsze aktualności

  • harcerki oraz burmistrz stoją w korytarzu ratusza trzymając zapalony drewniany lampion

    Betlejemski ogień dotarł do konstancińskiego ratusza

    Harcerki z Hufca ZHP Uroczysko Konstancin w piątek (12 grudnia) przekazały burmistrzowi Michałowi Wiśniewskiemu Betlejemskie Światło Pokoju. Symboliczny ogień z Groty Narodzenia Pańskiego, niosący przesłanie pokoju, zgody i nadziei, przez najbliższe dni będzie dostępny w ratuszu.
  • niebieski plakat z wizerunkiem blond kobiety-sędziny zapowiadający wykład

    Spotkanie z Anną Marią Wesołowską już 15 grudnia w…

    Już w 15 grudnia (poniedziałek) o godz. 18.00 w sali posiedzeń UMiG odbędzie się spotkanie z Anną Marią Wesołowską – prawniczką i sędzią w stanie spoczynku, znaną z programów „Sędzia Anna Maria Wesołowska” i „Wesołowska i mediatorzy”. Wydarzenie jest zwieńczeniem kampanii „Biała Wstążka”.