Bezpłatne czipowanie, kastracja i sterylizacja | Konstancin-Jeziorna

Bezpłatne czipowanie, kastracja i sterylizacja

20-07-2022

Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania, do którego należy gmina Konstancin-Jeziorna, zachęca do udziału w akcji bezpłatnego czipowania, sterylizacji oraz kastracji psów i kotów. Zgłoszenia będą przyjmowane od czwartku (21 lipca). Liczba miejsc ograniczona.

Bezpłatna akcja czipowania, sterylizacji oraz kastracji psów i kotów skierowana jest do właścicieli pupili z gmin Konstancin-Jeziorna, Góra Kalwaria, Tarczyn i Prażmów. A prowadzi ją Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania, które uzyskało na ten cel dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Aby wziąć udział w akcji trzeba się zgłosić. Zapisy ruszają w najbliższy czwartek (21 lipca). Wystarczy zadzwonić pod nr tel. 22 715 79 54. Liczba zabiegów jest ograniczona – kto pierwszy, ten lepszy.

Zabiegi zostaną wykonane w klinice weterynaryjnej Tar-Wet w Tarczynie. Finansowanie obejmuje: wizytę kwalifikującą; procedurę znieczulenia ogólnego; wykonanie standardowego zabiegu sterylizacji/kastracji w narkozie lub zabiegu czipowania; zapewnienie psu/kotu opieki pooperacyjnej do czasu wybudzenia psa/kota z narkozy; wizytę kontrolną, w siedzibie zakładu leczniczego dla zwierząt, obejmującą zdjęcie szwów. 

Szczegóły i regulamin akcji dostępny jest na stronie: www.lgd-tp.pl.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Grafika wektorowa. Kolorowe rysunki zwierząt oraz tekst: Chcemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich – małych i dużych, 31 finał 2023, żyj zdrowo w zdrowym świecie.

    29 stycznia gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

    Konstancin-Jeziorna ponownie gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, która już 29 stycznia znów rozgrzeje nasze serca i będzie zachęcać do czynienia dobra. Z okazji 31. finału przygotowano liczne atrakcje. Będą m.in. koncerty, warsztaty i bieg rodzinny.
  • Traktor na polu uprawnym.

    Zwrot podatku akcyzowego dla rolników – wnioski od 1 lutego

    Od środy (1 lutego) rolnicy z gminy Konstancin-Jeziorna mogą składać w Urzędzie Miasta i Gminy wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Jest na to czas do 28 lutego 2023 r.