Bezpłatne czipowanie, kastracja i sterylizacja za pół ceny | Konstancin-Jeziorna

Bezpłatne czipowanie, kastracja i sterylizacja za pół ceny

10-11-2021

Mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna mogą skorzystać z akcji bezpłatnego czipowania oraz sterylizacji i kastracji za pół ceny swoich pupili. Wystarczy zgłosić się z psem lub kotem do wskazanej lecznicy weterynaryjnej. Jest na to czas do 10 grudnia. Uwaga! Ilość zaplanowanych zabiegów jest ograniczona.

Akcja czipowania oraz dofinansowania zabiegów kastracji i sterylizacji pupili należących do mieszkańców naszej gminy jest prowadzona przez konstanciński samorząd już od kilku lat.

Bezpłatne czipowanie

Właściciele za wszczepienie psu lub kotu elektronicznego identyfikatora nic nie płacą. Mikroczip zwiera unikatowy kod, który weterynarz rejestruje w międzynarodowej bazie danych. Dzięki temu, jeśli zwierzak zaginie, nie trafi anonimowo do schroniska, tylko wróci do swojego właściciela.

Kastracja i sterylizacji za pół ceny

Gmina dofinansowuje także sterylizację oraz kastrację psów i kotów. Posiadacz zwierzęcia płaci za zabieg połowę ceny. Finansowanie obejmuje wizytę kwalifikującą, wykonanie zabiegu w narkozie, opiekę pooperacyjną do czasu wybudzenia z narkozy oraz wizytę kontrolną z badaniem klinicznym i zdjęciem szwów. 

Lecznice biorące udział w akcji

Aby skorzystać z akcji należy umówić się telefonicznie w jednej z lecznic biorących w niej udział. Oto ich wykaz:

  • Lecznica Weterynaryjna Bielawa
    (ul. Lipowa 1D, tel.: 22 754 39 19);
  • Gabinet Weterynaryjny Monika Skrzek
    (ul. Sobieskiego 5, tel.: 602 494 258);
  • Lecznica Weterynaryjna Anda
    (ul. Długa 8, tel.: 22 754 09 75);
  • Klinika Weterynaryjna WetMedyka24
    (ul. Pułaskiego 103, tel.: 22 462 44 62);
  • Animales Przychodnia Weterynaryjna
    (ul. Warszawska 56, tel.: 502 348 466).

Ważne! Z akcji można skorzystać do 10 grudnia. Ilość zaplanowanych zabiegów jest ograniczona.

Więcej informacji

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna pod nr. tel. 22 484 24 21.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Grafika wektorowa. Ikony osób stojących wokół napisu NGO. Poniżej tekst: Otwarty konkurs ofert.

    Otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych

    225 tys. zł dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych w 2026 r. Burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna ogłosił otwarty konkurs ofert na działania z zakresu m.in. kultury, bezpieczeństwa oraz integracji społecznej. Wnioski – w formie elektronicznej – można składać do 2 marca br.
  • Grupa dzieci siedzi przy stole i wspólnie rysuje na dużych arkuszach papieru, korzystając z kolorowych markerów, pod opieką dorosłego opiekuna w sali zajęć.

    Z myślą o dzieciach – zmiany w świetlicach środowiskowych

    Szykują się zmiany w funkcjonowaniu świetlic środowiskowych na osiedlach Grapa i Mirków. Placówki zostaną przeniesione do szkół podstawowych. Gmina – w ramach konkursu ofert – poszukuje organizacji pozarządowej, która podejmie się ich prowadzenia. Oferta zajęć będzie atrakcyjniejsza.