Bezpłatne czipowanie, kastracja i sterylizacja za pół ceny | Konstancin-Jeziorna

Bezpłatne czipowanie, kastracja i sterylizacja za pół ceny

25-11-2021

Do 10 grudnia trwa akcja bezpłatnego czipować pupili w ramach gminnego programu. Dużo taniej możemy też poddać nasze zwierzaki zabiegowi sterylizacji lub kastracji. Wystarczy udać się z nimi do jednej z 5 wskazanych lecznic weterynaryjnych.

Jeszcze przed końcem roku mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna mogą skorzystać z akcji czipowania oraz dofinansowania zabiegów kastracji i sterylizacji swoich zwierzaków.

Bezpłatne czipowanie

Właściciele za wszczepienie psu lub kotu elektronicznego identyfikatora nic nie płacą. Mikroczip zwiera unikatowy kod, który weterynarz rejestruje w międzynarodowej bazie danych. Dzięki temu, jeśli zwierzak zaginie, nie trafi anonimowo do schroniska, tylko wróci do swojego właściciela.

Kastracja i sterylizacji za pół ceny

Ponadto gmina dofinansowuje sterylizację oraz kastrację psów i kotów. Posiadacz zwierzęcia płaci za zabieg połowę ceny. Finansowanie obejmuje wizytę kwalifikującą, wykonanie zabiegu w narkozie, opiekę pooperacyjną do czasu wybudzenia z narkozy oraz wizytę kontrolną z badaniem klinicznym i zdjęciem szwów. 

Lecznice biorące udział w akcji

Aby skorzystać z akcji należy umówić się telefonicznie w jednej z lecznic biorących w niej udział. Oto ich wykaz:

 • Lecznica Weterynaryjna Bielawa
  (ul. Lipowa 1D, tel.: 22 754 39 19);
   
 • Gabinet Weterynaryjny Monika Skrzek
  (ul. Sobieskiego 5, tel.: 602 494 258);
   
 • Lecznica Weterynaryjna Anda
  (ul. Długa 8, tel.: 22 754 09 75);
   
 • Klinika Weterynaryjna WetMedyka24
  (ul. Pułaskiego 103, tel.: 22 462 44 62);
   
 • Animales Przychodnia Weterynaryjna
  (ul. Warszawska 56, tel.: 502 348 466).

Ważne! Akcja trwa do 10 grudnia. Ilość zabiegów z dofinansowaniem jest ograniczona wielkością środków zabezpieczonych na ten cel w budżecie gminy.

Więcej informacji

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna pod nr. tel. 22 484 24 21.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

 • Dwa wozy strażackie, stojące przed dużym odnowionym budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Konstancinie-Jeziornie.

  OSP Konstancin-Jeziorna z dofinansowaniem na zakup wozu

  Do strażaków ochotników z Konstancina-Jeziorny trafi nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Jednostka OSP na zakup ciężkiego wozu dostanie 600 tys. zł dofinansowania. Drugie tyle dołoży gmina Konstancin-Jeziorna ze swojego budżetu.
 • Ulica, po której jedzie czerwono-pomarańczowy autobus komunikacji miejskiej. Nad jego przednią szybą wyświetla się napis: 710 Osiedle Kabaty.

  Komunikacja miejska bez zmian w czasie ferii zimowych

  W czasie tegorocznych ferii nie będzie zmian w komunikacji miejskiej na obszarze naszej gminy – informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie. Od 29 stycznia do 13 lutego autobusy będą kursowały według stałych rozkładów jazdy.