Bezpłatne wi-fi dla mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna | Konstancin-Jeziorna

Bezpłatne wi-fi dla mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

21-03-2024

Na terenie gminy Konstancin-Jeziorna od kilku lat funkcjonuje sieć blisko 70 publicznych hotspotów. Z bezpłatnego internetu można korzystać m.in. na przystankach autobusowych, placach zabaw i w Parku Zdrojowym.

Hotspot to otwarty i dostępny w przestrzeni publicznej punkt, umożliwiający korzystanie z Internetu za pomocą sieci bezprzewodowej (wi-fi). Konstancińskie hotspoty są zlokalizowane w różnych częściach naszej gminy, także poza terenem miejskim, np. w Słomczynie, Cieciszewie, Gassach czy Czarnowie. W samym Konstancinie-Jeziornie jest ich kilkadziesiąt i obejmują m.in. parki, place zabaw oraz główne przystanki autobusowe, tak aby umożliwić mieszkańcom oraz turystom i przyjezdnym odwiedzającym naszą gminę dostęp do internetu w trakcie wykonywania codziennych czynności, np. spacerów czy korzystania z komunikacji publicznej.

 

Jak korzystać z hotspotów?

Z siecią można połączyć się za pomocą laptopa, tabletu lub telefonu komórkowego. Wystarczy z listy sieci wi-fi dostępnych na naszym urządzeniu wybrać tę o nazwie: Konstancin-Jeziorna-Free, zaakceptować regulamin i po chwili można już korzystać z darmowego internetu (mapa punktów dostępna jest na stronie: gsip.konstancinjeziorna.pl w katalogu Informator/Punkty dostępu do sieci WiFi). Dostęp do sieci gwarantowany jest w otwartej przestrzeni, w zasięgu maks. 100 metrów od anteny nadawczej. Hotspoty nie gwarantują dostępu do internetu w zamkniętych pomieszczeniach. Rozwój sieci publicznych hotspotów był możliwy dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej. Samorząd pozyskał na ten cel ponad 74,2 tys. zł z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014–2020.

Zasady bezpieczeństwa

Korzystając z publicznych hotspotów, trzeba pamiętać o kilku zasadach bezpieczeństwa. Należy:

 • unikać przesyłania i podawania ważnych danych oraz używania jednakowych haseł (jeśli jesteśmy zmuszeni przesłać dane, warto skorzystać z szyfrowanych kanałów VPN);
 • nie logować się do banku internetowego;
 • korzystać z poczty w serwisach, które przesyłają dane w formie szyfrowanej – ich adres rozpoczyna się od skrótu https:;
 • wyłączyć udostępnianie zasobów komputera, telefonu czy laptopa;
 • mieć aktywny i aktualny program antywirusowy.

Korzystanie z hotspotów jest bezpłatne.

 

Autor
Wydział Promocji i Współpracy Zagranicznej

Najnowsze aktualności

 • plakat Budżet Obywatelski Mazowsza

  Głosujemy w Budżecie Obywatelskim Mazowsza 2025

  Do 23 czerwca 2024 r. trwa głosowanie w 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. O głosy mieszkańców województwa walczy aż 288 projektów. Są wśród nich zadania, które dotyczą naszej najbliższej okolicy. Zachęcamy do popierania lokalnych inicjatyw.
 • Grafika wektorowa. Ikony osób stojących wokół napisu NGO. Poniżej tekst: Otwarty konkurs ofert.

  Ostatnie dni na złożenie wniosku w ramach konkursu ofert

  Tylko do najbliższej środy (19 czerwca), do godz. 13.00, trwa nabór wniosków w otwartym konkursie ofert dla organizacji pozarządowych. Kwota, jaką gmina Konstancin-Jeziorna zamierza przeznaczyć na realizację zadań z zakresu m.in. kultury fizycznej, turystyki i integracji to 150 tys. zł.