Bieg w hołdzie Piotrowi Nurowskiemu | Konstancin-Jeziorna

Bieg w hołdzie Piotrowi Nurowskiemu

30-06-2022

Ponad 300 osób z Polski i zagranicy wystartowało w 8. Biegu Konstancińskim. Jego uczestnicy 26 czerwca oddali hołd Piotrowi Nurowskiemu, byłemu prezesowi Polskiego Komitetu Olimpijskiego, tragicznie zmarłemu w katastrofie smoleńskiej.

Bieg Konstanciński im. Piotra Nurowskiego, organizowany przez Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży oraz JM Marketing Services, w Konstancinie-Jeziornie gościł już po raz ósmy. W tym roku na starcie biegu głównego, który znajdował się tradycyjnie w Parku Zdrojowym, stawiło się ponad 300 biegaczy z Polski i zagranicy. Hołd byłemu prezesowi Polskiego Komitetu Olimpijskiego, tragicznie zmarłemu w katastrofie smoleńskiej, oddali zarówno zawodowcy, jak i amatorzy. W kategorii open, jako pierwszy metę przekroczył Bogdan Semenovych (Ukraina) z czasem 31:12. Kolejni byli Emil Dobrowolski (Polska) – 31:39 i Kamil Szymaniak (Polska) – 31:58. Wśród kobiet podium należało do Polaków. Zwyciężczynią została Izabela Paszkiewicz, która ukończyła bieg z czasem 33:52. Druga była Emilia Mazek – 36:19, a trzecia – Patrycją Miazek – 41:14. Ponadto w poszczególnych kategoriach pierwsze miejsca zajęli: Katarzyna Prusakiewicz (K30), Radosław Gromek (M30), Monika Poncyliusz (K40), Krzysztof Kujawa (M40), Izabela Pododemska (K50), Dariusz Kiełbasa (M50), Zofia Szuba (K60) oraz Paweł Łoczewski (M60). Każdy zawodnik, który pokonał 10-kilometrową trasę, atestowaną przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, otrzymał pamiątkowy drewniany medal, a zwycięzcy Puchar Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna i nagrody. Swoje zawody miały także dzieci – te w wieku 5–8 lat rywalizowały na dystansie 350 m, a starsze, w wieku 9–13 lat – 650 m. Organizatorzy zapewnili nie tylko moc sportowych emocji, ale także sporo atrakcji w miasteczku biegacza. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz Kazimierz Jańczuk.

Autor
Grzegorz Skorupski

Najnowsze aktualności

  • Kobieta siedzi przy biurku i analizuje dokumenty finansowe, pracując na laptopie w biurze z segregatorami na półkach w tle.

    Była księgowa konstancińskiej Piątki zdefraudowała szkolne…

    Nawet prawie 2 mln zł mogła wyprowadzić z konta Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 5 w Konstancinie-Jeziornie była główna księgowa placówki. Burmistrz Michał Wiśniewski złożył w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury, odwołał dyrektora szkoły oraz wystąpił o zwołanie sesji nadzwyczajnej.
  • prace remontowe nawierzchni betonowej

    Remonty cząstkowe dróg betonowych w 2026 r. – poszukiwany…

    Konstanciński magistrat prowadzi przetarg na remonty cząstkowe nawierzchni drogowych z elementów betonowych, które będą realizowane w 2026 r. Termin składania ofert upływa 5 lutego. Prace będą wykonywane sukcesywnie na podstawie zleceń Wydziału Utrzymania Dróg i Transportu Publicznego.