Budżet partycypacyjny – można już zgłaszać pomysły | Konstancin-Jeziorna

Budżet partycypacyjny – można już zgłaszać pomysły

16-05-2022

W poniedziałek (16 maja) ruszył nabór projektów do Budżetu Partycypacyjnego Gminy Konstancin-Jeziorna. Mogą one obejmować m.in. zadania inwestycyjno-remontowe, wydarzenia o charakterze kulturowym, sportowym i rekreacyjnym. W tym roku do zagospodarowania jest aż 400 tys. zł. Pomysły można zgłaszać do 31 maja. 

Mieszkańcy gminy Konstancina-Jeziorny – tak jak w latach ubiegłych – znów mają szansę na realizację swoich pomysłów w ramach budżetu partycypacyjnego. W poniedziałek (16 maja) ruszyło przyjmowanie wniosków do edycji 2023.

Składanie wniosków

Zgłoszenie swojego pomysłu jest bardzo proste i odbywa się na zasadach sprzed pandemii COVID-19. Wystarczy opracować projekt i zebrać listę z 30 głosami poparcia dla niego, a następnie wejść na stronę konstancin.konsultacje-spoleczne.pl i wypełnić wniosek online. Inną możliwością jest wypełnienie formularza w wersji papierowej i złożenie go w kancelarii Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna. Będzie na to czas do 31 maja. Później (od 6 do 30 czerwca) komisja przeprowadzająca procedurę kształtowania budżetu partycypacyjnego zabierze się za analizę i ocenę zgłoszonych zadań pod kątem formalnym i merytorycznym. Listę projektów dopuszczonych do głosowania poznamy do 15 lipca. Te z kolei zaplanowano od 1 do 15 września. Pod koniec września poznamy wyniki, a zwycięskie projekty zrealizowane zostaną w 2023 r.

400 tys. zł do podziału

Podobnie jak w poprzedniej edycji, tak i teraz do dyspozycji mieszańców będzie 400 tys. zł, w tym na zadania inwestycyjno-remontowe 300 tys. zł, a na pozostałe – z zakresu m.in.: turystyki, sportu, rekreacji i kultury – 100 tys. zł. Wzorem lat ubiegłych, jest jednak ograniczenie dotyczące wysokości wnioskowanych środków. Maksymalna wartość zadania nie może przekroczyć 100 tys. zł dla inwestycji i remontów oraz 25 tys. zł dla projektów pozostałych.

Szczegółowe informacje

Każda osoba zainteresowana złożeniem wniosku może uzyskać szczegółowe informacje u koordynatora budżetu partycypacyjnego w godzinach pracy urzędu (pod nr tel. 22 484 24 45 lub wysyłając zapytanie na e-maila: komunikacjaspolecznaatkonstancinjeziorna [dot] pl. Zachęcamy też do odwiedzenia strony: konstancin.konsultacje-spoleczne.pl.

 

Autor
Grzegorz Skorupski

Najnowsze aktualności

  • autobus na ulicy

    Od soboty wakacyjne zmiany w komunikacji publicznej

    Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie od najbliższej soboty (22 czerwca) wprowadza wakacyjną organizację komunikacji miejskiej. Niewielkie zmiany w rozkładach jazdy obejmą także wybrane linie autobusowe kursujące po gminie Konstancin-Jeziorna i będą obowiązywać do 31 sierpnia.
  • Kobieta stoi na tle ściany z czerwonej cegły

    Nowy wydział w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna

    W konstancińskim magistracie powstał Wydział Rozwoju, Polityki Gospodarczej i Komunikacji Społecznej. Będzie on odpowiedzialny m.in. za współpracę samorządu z mieszkańcami, przedsiębiorcami, a także organizacjami pozarządowymi i klubami sportowymi.