Budżet partycypacyjny – ostatni moment na zgłoszenia | Konstancin-Jeziorna

Budżet partycypacyjny – ostatni moment na zgłoszenia

30-05-2022

Uwaga! To ostatni dzwonek na zgłoszenie pomysłu do Budżetu Partycypacyjnego Gminy Konstancin-Jeziorna. Wystarczy opracować projekt i zebrać listę z 30 głosami poparcia dla niego. W tym roku do zagospodarowania jest aż 400 tys. zł. Na wnioski czekamy do 31 maja.  

Mieszkańcy gminy Konstancina-Jeziorny – tak jak w latach ubiegłych – znów mają szansę na realizację swoich pomysłów w ramach budżetu partycypacyjnego. 16 maja ruszyło przyjmowanie wniosków do edycji 2023.

Składanie wniosków

Zgłoszenie swojego pomysłu jest bardzo proste i odbywa się na zasadach sprzed pandemii COVID-19. Wystarczy opracować projekt i zebrać listę z 30 głosami poparcia dla niego, a następnie wejść na stronę konstancin.konsultacje-spoleczne.pl i wypełnić wniosek online. Inną możliwością jest wypełnienie formularza w wersji papierowej i złożenie go w kancelarii Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna. Będzie na to czas do 31 maja. Później (od 6 do 30 czerwca) komisja przeprowadzająca procedurę kształtowania budżetu partycypacyjnego zabierze się za analizę i ocenę zgłoszonych zadań pod kątem formalnym i merytorycznym. Listę projektów dopuszczonych do głosowania poznamy do 15 lipca. Te z kolei zaplanowano od 1 do 15 września. Pod koniec września poznamy wyniki, a zwycięskie projekty zrealizowane zostaną w 2023 r.

400 tys. zł do podziału

Podobnie jak w poprzedniej edycji, tak i teraz do dyspozycji mieszańców będzie 400 tys. zł, w tym na zadania inwestycyjno-remontowe 300 tys. zł, a na pozostałe – z zakresu m.in.: turystyki, sportu, rekreacji i kultury – 100 tys. zł. Wzorem lat ubiegłych, jest jednak ograniczenie dotyczące wysokości wnioskowanych środków. Maksymalna wartość zadania nie może przekroczyć 100 tys. zł dla inwestycji i remontów oraz 25 tys. zł dla projektów pozostałych.

Szczegółowe informacje

Każda osoba zainteresowana złożeniem wniosku może uzyskać szczegółowe informacje u koordynatora budżetu partycypacyjnego w godzinach pracy urzędu (pod nr tel. 22 484 24 45 lub wysyłając zapytanie na e-maila: komunikacjaspolecznaatkonstancinjeziorna [dot] pl. Zachęcamy też do odwiedzenia strony: konstancin.konsultacje-spoleczne.pl.

 

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Budynek z czerwonej cegły z duzymi oknami. Nad nim błękitne niebo.

    Pierwsze posiedzenia komisji wyborczych

    Obwodowe komisje wyborcze, odpowiedzialne za prawidłowe przeprowadzenie głosowania w zbliżających się wyborach parlamentarnych, rozpoczynają pracę. Komisarz wyborczy wyznaczył terminy pierwszych posiedzeń, na których komisje oficjalnie się ukonstytuują.
  • Śmieciarka odbiera odpady

    Przedłużona współpraca z firmą Jarper i nowe harmonogramy

    Uwaga mieszkańcy! Na okres od 1 do 31 października zostaje przedłużona współpraca z firmą Jarper Sp. z o.o., która to na terenie gminy Konstancin-Jeziorna tymczasowo świadczy usługę odbioru odpadów komunalnych. Obowiązują nowe harmonogramy dla zabudowy jednorodzinnej i wielorodzinnej.