Burmistrz prezentuje raport o stanie gminy w 2022 roku | Konstancin-Jeziorna

Burmistrz prezentuje raport o stanie gminy w 2022 roku

31-05-2023

Raport o stanie gminy Konstancin-Jeziorna w 2022 roku jest już gotowy i każdy może się z nim zapoznać. Dokument w środę (31 maja) został przekazany do Rady Miejskiej. Debata nad raportem odbędzie się na sesji absolutoryjnej, która jest planowana na 21 czerwca.

Przygotowywanie corocznie raportu o stanie gminy to efekt zmian ustawy o samorządzie gminnym, które zostały wprowadzone w 2018 r. Najnowszy dokument dla gminy Konstancin-Jeziorna, podsumowujący miniony rok kalendarzowy, jest już gotowy i w środę (31 maja) został złożony w Biurze Rady Miejskiej. Raport jest również dostępny dla mieszkańców i każdy może się z nim zapoznać.

Najnowszy raport

Raport jest kompleksową prezentacją pozwalającą na ocenę wszystkich aspektów działalności samorządu gminy Konstancin-Jeziorna. Znajduje się w nim m.in. podsumowanie działalności burmistrza, a w szczególności realizację przez organ wykonawczy polityk, programów i strategii czy uchwał rady. – Raport jest wyrazem wdzięczności i uznania dla wszystkich, którzy przyczynili się do rozwoju naszej gminy, w tym: mieszkańców, radnych, pracowników urzędu i jednostek gminnych oraz partnerów społecznych oraz gospodarczych – pisze w słowie wstępnym do raportu Kazimierz Jańczuk. – Dziękuję państwu za współpracę i zaangażowanie na rzecz dobra wspólnego.

W liczącym 165 stron dokumencie przedstawiono szereg działań i projektów realizowanych w obszarach takich jak: ochrona zdrowia, pomoc społeczna, edukacja, kultura, sport, turystyka, gospodarka, ochrona środowiska czy infrastruktura. – Możemy być dumni z osiągnięć naszych uczniów, skali zrealizowanych inwestycji, kwot pozyskanych środków zewnętrznych oraz zakresu udzielonego wsparcia – podsumowuje burmistrz. 

Debata o raporcie

Raport o stanie gminy ma charakter publiczny i zostanie zaprezentowany na absolutoryjnej sesji Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna, która odbędzie się 21 czerwca o godz. 10.00. Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym w debacie nad dokumentem oprócz radnych mogą brać również udział mieszkańcy. Istnieje jednak warunek – zainteresowani muszą do przewodniczącej rady złożyć zgłoszenie (druk do pobrania poniżej) poparte podpisami co najmniej 50 osób. Należy to zrobić najpóźniej do 20 czerwca, czyli do dnia poprzedzającego datę sesji, na której raport będzie omawiany.

Tu znajdziesz raport

Raport o stanie gminy w 2022 roku jest dostępny w przystępnej dla mieszkańców formie, na stronie internetowej: konstancin-jeziorna-2022.curulis.pl. Można go pobrać również w formie PDF-a (poniżej).

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

 • Mężczyzna w garniturze i w okularach siedzi za stołem w sali konferencyjnej

  Władze gminy na spotkaniu ws. projektu ustawy…

  W Piasecznie odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli władz samorządowych powiatu piaseczyńskiego poświęcone m.in. pracom nad projektem ustawy metropolitalnej. Gminę Konstancin-Jeziorna reprezentowali na nim burmistrz Michał Wiśniewski i jego pierwsza zastępczyni – Katarzyna Tusińska.
 • Plakat promujący Dzień Strażaka

  Już 26 maja Dzień Strażaka i 100-lecie OSP Cieciszew

  Parada strażacka z orkiestrami dętymi i mażoretkami, koncert w amfiteatrze, spektakl dla dzieci, piknik rodzinny z licznymi atrakcjami oraz kiermasz – tak gmina Konstancin-Jeziorna będzie świętować Dzień Strażaka i 100-lecie OSP Cieciszew. Zapraszamy już 26 maja do Parku Zdrojowego.
 • Wystawa plenerowa

  Niepoprawni marzyciele – spotkanie historyczne w Parku…

  W najbliższą sobotę (25 maja) w ramach plenerowej wystawy przestrzennej „Oblicza Niepodległości” w Parku Zdrojowym odbędzie się spotkanie historyczne „Niepoprawni marzyciele”. Wydarzeniu towarzyszyć będzie też piknik historyczny. Początek o godz. 12.00.
 • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej niebieski napis burze. W tle fragment granatowego parasola oraz krople deszczu.

  Meteo alert pierwszego stopnia: Burze

  Zapowiada się burzowy dzień. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia. Alert obowiązuje w czwartek (23 maja) od godz. 11.00 do godz. 23.00. Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.