Burmistrz przedłużył kadencje dyrektorkom dwóch przedszkoli | Konstancin-Jeziorna

Burmistrz przedłużył kadencje dyrektorkom dwóch przedszkoli

29-07-2021
Ewa Winek, dyrektorka „Tęczowego Przedszkola”

Przez kolejne pięć lat przedszkolem „Zielony Zakątek” oraz „Tęczowym Przedszkolem” będą kierowały odpowiednio Małgorzata Jarosz i Ewa Winek. Burmistrz Kazimierz Jańczuk przedłużył obu paniom powierzenie stanowiska dyrektora do 31 sierpnia 2026 r.

Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna, skorzystał z możliwości, jakie daje Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty związanego z pandemią COVID-19. Umożliwia ono organowi prowadzącemu przedłużenie powierzenia stanowiska dyrektora bez trybu konkursowego, po uzyskaniu pozytywnej opinii kuratora oświaty oraz rady pedagogicznej danej placówki.

We wtorek (27 lipca) burmistrz powierzył – na kolejne pięć lat – pełnienie obowiązków dyrektora Małgorzacie Jarosz z Przedszkola nr 1 „Zielony Zakątek” oraz Ewie Winek z Przedszkola nr 2 „Tęczowe Przedszkole”. Obie panie kierują gminnymi placówkami od 15 lat. Nowa kadencja potrwa do 31 sierpnia 2026 r. Oficjalnie wręczenie dyrektorkom aktów powierzenia odbędzie się na wrześniowej sesji Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej szary napis silny wiatr. W tle postać z rozwianymi włosami próbująca utrzymać wygięty w górę parasol.

    Meteo alert pierwszego stopnia: silny wiatr

    Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed silnymi wiatrami. Alert pierwszego stopnia obowiązuje w powiecie piaseczyńskim od godz. 22.00 w czwartek (23 września) do godz. 12.00 w piątek (24 września). Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
  • Na grafice jest duży napis Weź udział w wycieczce i odbierz przewodnik turystyczny. Niżej napis dotyczy wycieczek w dniach 25 i 26 września 2021. W tle park, na trawie leżą żółte liście. Obok po prawej stronie wklejona jest grafika z trzema przewodnikami turystycznymi. Na okładce są zdjęcia atrakcji turystycznych i napis Kalejdoskop Konstancina-Jeziorny.

    Zapraszamy do zapisywania się na ostatnie wycieczki

    W najbliższy weekend (25–26 września) odbędą się ostatnie 4 wycieczki z cyklu „Poznaj gminę Konstancin-Jeziorna”. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy do zapisywania się pod numerem tel.: 22 484 24 41. Każdy uczestnik dodatkowo otrzyma „Kalejdoskop Konstancina-Jeziorny”.