Burmistrz zwiększył budżet partycypacyjny o 400 tys. zł | Konstancin-Jeziorna

Burmistrz zwiększył budżet partycypacyjny o 400 tys. zł

14-05-2024

Burmistrz Michał Wiśniewski zwiększył kwotę na realizację obywatelskich projektów. W tegorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego Gminy Konstancin-Jeziorna do dyspozycji mieszkańców będzie aż 800 tys. zł. To dwukrotnie więcej niż w latach ubiegłych. Nabór wniosków rusza już 22 maja br.

Mamy dobrą wiadomość. Burmistrz Michał Wiśniewski aż dwukrotnie zwiększył pulę środków na realizację Budżetu Partycypacyjnego Gminy Konstancin-Jeziorna 2025. W tym roku na pomysły mieszkańców będzie 800 tys. zł, to aż o 400 tys. zł więcej niż w latach ubiegłych, w tym 600 tys. zł na zadania inwestycyjno-remontowe i 200 tys. zł na zadania z zakresu m.in. kultury, sportu, rekreacji, turystyki czy edukacji. Zmienią się również maksymalne wartości zgłaszanych projektów – zostaną zwiększone z kwoty 100 tys. zł do 150 tys. zł dla inwestycji i remontów oraz z kwoty 25 tys. zł do 30 tys. zł dla pozostałych projektów.

Nabór projektów

Natomiast bez zmian pozostaje harmonogram Budżetu Partycypacyjnego Gminy Konstancin-Jeziorna 2025. Przypominamy! W tym roku nabór projektów wystartuje 22 maja br. i potrwa dwa tygodnie – do 5 czerwca br. Swoje pomysły mieszkańcy będą mogli zgłaszać zarówno przez internet – na stronie: konstancin.konsultacje-spoleczne.pl, jak i drogą tradycyjną. Później (od 6 czerwca do 8 lipca br.) komisja przeprowadzająca procedurę kształtowania budżetu partycypacyjnego będzie analizować i oceniać zgłoszone zadania pod kątem formalnym i merytorycznym, w tym możliwości ich realizacji. Listę projektów dopuszczonych do głosowania poznamy do 22 lipca br

Głosowanie we wrześniu

Na projekty, które pozytywnie przejdą weryfikację, zagłosujemy w dn. 4–18 września br. Wyniki, a co za tym idzie zadania, które zostaną wpisane do projektu budżetu gminy na 2025 r., poznamy najpóźniej do 2 października br. 

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej niebieski napis burze. W tle fragment granatowego parasola oraz krople deszczu.

    Meteo alert pierwszego stopnia: Burze z gradem

    Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał we wtorek (18 czerwca) dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami. Alert obowiązuje od godz. 16.35 do godz. 19.30. Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
  • Droga asfaltowa, na poboczach drzewa

    Nowy asfalt na ul. Prawdziwka, utrudnienia na czas remontu

    Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy planuje w dniach 24–25 czerwca wymianę nawierzchni ul. Prawdziwka. W związku z tym droga na odcinku od ul. Bartosza Głowackiego w Kierszku do ul. Borowej w Konstancinie-Jeziornie będzie zamknięta dla ruchu.