To było święto radości i międzypokoleniowej integracji | Konstancin-Jeziorna

To było święto radości i międzypokoleniowej integracji

10-09-2025

Setki mieszkańców, wyjątkowa atmosfera, muzyka i taniec – tak wyglądał Gminny Dzień Seniora, który 6 września odbył się w Parku Zdrojowym w Konstancinie-Jeziornie. To było prawdziwe święto radości i wspólnoty, w którym każdy – niezależnie od wieku – znalazł coś dla siebie.

Inicjatorem Gminnego Dnia Seniora była Rada Seniorów Gminy Konstancin-Jeziorna. To dzięki kreatywności, determinacji i zaangażowaniu jej członków możliwe było zorganizowanie wydarzenia, które 6 września przyciągnęło do Parku Zdrojowego setki mieszkańców.

Uroczyste otwarcie

Wspólne świętowanie rozpoczęło się w amfiteatrze od uroczystego powitania gości. Na scenie głos zabrali: burmistrz Michał Wiśniewski, jego zastępczyni Katarzyna Tusińska, Karolina Komar-Osińska – przewodnicząca Rady Miejskiej, Wojciech Guszkowski –przewodniczący Rady Seniorów  oraz Edyta Markiewicz-Brzozowska – dyrektor Konstancińskiego Domu Kultury. W swoich przemówieniach podkreślali oni serdeczność, wdzięczność i uznanie wobec seniorów – nieocenionego filaru lokalnej wspólnoty.

Występy artystyczne

Program wydarzenia obfitował w różnorodne atrakcje, z których każda miała swój niepowtarzalny charakter. Szczególne wzruszenie wzbudziły występy artystyczne seniorów – pełne pasji, energii i autentycznej radości. Na scenie amfiteatru zabrzmiały zarówno nostalgiczne piosenki, jak i żywiołowe melodie, które porwały publiczność do wspólnego śpiewu i gromkich oklasków. Dla wielu wykonawców scena stała się nie tylko miejscem prezentacji talentów, lecz także przestrzenią do dzielenia się sercem, doświadczeniem i emocjami. Gwiazdą wieczoru był zespół Żuki, który zabrała publiczność w muzyczną podróż do lat 60., a przede wszystkim do świata niezapomnianych przebojów The Beatles. Ich rytmy i melodie sprawiły, że park wypełnił się śpiewem, tańcem i wspólną zabawą. Z kolei wieczorne Senior Disco Party w altanie przemieniło park w ogromny parkiet – pełen tańca, śmiechu i radosnych rozmów.

Pyszny konkurs

Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs na najlepsze ciasta i torty, do którego zgłoszono aż dziesięć wyjątkowych wypieków. Jury stanęło przed trudnym wyzwaniem, ponieważ każdy deser zachwycał zarówno smakiem, jak i estetyką. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody – nowoczesny sprzęt AGD, który z pewnością ułatwi kulinarne eksperymenty.

Ogromny wkład w to kulinarne święto wniosły koła i kluby seniora z naszej gminy. To właśnie ich członkowie przygotowali wiele konkursowych wypieków, zadbali o oprawę artystyczną oraz prowadzili kawiarenkę seniorów, oferując własne, domowe specjały. Dzięki ich zaangażowaniu wydarzenie zyskało jeszcze bardziej rodzinny i autentyczny charakter. Składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za inicjatywę oraz wysiłek włożony w przygotowania.

Inne atrakcje

Nie zabrakło także emocji sportowych – konkurencje prowadziła jak zawsze niezastąpiona Elżbieta Siemieniuk-Powszuk, a triumfatorzy zawodów sportowych odebrali puchary ufundowane przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie.

Wielkim wsparciem i jednocześnie atrakcją wydarzenia były koła gospodyń i gospodarzy wiejskich z terenu gminy, które zaprezentowały swoje unikalne rękodzieło, tradycje oraz kulinarne specjały. To właśnie dzięki nim Park Zdrojowy wypełniła atmosfera polskiej gościnności, tradycji i wspólnoty.

Podczas całego dnia działały liczne strefy tematyczne: zdrowia i urody, aktywności i sportu, sztuki, rękodzieła, wspomnień, technologii oraz porad prawnych. O smaczne chwile relaksu zadbała lokalna gastronomia i kawiarenka seniorów, serwująca domowe wypieki i aromatyczną kawę.

Organizatorzy i partnerzy

Organizatorem Dnia Seniora był Konstanciński Dom Kultury z dyrektor Edytą Markiewicz-Brzozowską i wicedyrektor Anną Klonowską na czele. Współorganizatorami i partnerami wydarzenia byli m.in.: Rada Seniorów Gminy Konstancin-Jeziorna, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, Polski Komitet Paralimpijski, koła i kluby seniora, Fundacja Ewdomed, koła gospodyń i gospodarzy wiejskich, Dom Seniora Polskiej Akademii Nauk, Centrum Kompleksowej Rehabilitacji oraz Zespół Szkół im. Władysława Reymonta w Konstancinie-Jeziornie. Patronat medialny sprawowali Fundacja MANKO oraz „Głos Seniora”.

Podziękowania

Na szczególne uznanie zasługują uczniowie Zespołu Szkół, którzy z ogromnym profesjonalizmem i zaangażowaniem wspierali organizację, udowadniając, że Dzień Seniora to także piękna lekcja międzypokoleniowej solidarności. Wyjątkowe podziękowania kierujemy do wszystkich seniorów i ich rodzin – za obecność, aktywność i niezwykłą energię, dzięki której wydarzenie nabrało niepowtarzalnego charakteru.

Na zakończenie pragniemy wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Gminnego Dnia Seniora, oraz tym, którzy przybyli, by wspólnie świętować. Mamy nadzieję, że wydarzenie to stanie się piękną tradycją, kontynuowaną w kolejnych latach, budującą przestrzeń spotkań, integracji i radości dla całej naszej społeczności.

Galeria zdjęć

 

Autor
Wojciech Guszkowski – przewodniczący Rady Seniorów

Najnowsze aktualności

  • Trzy osoby stoją na scenie, na niebieskim tle.

    Gmina Konstancin-Jeziorna na szczycie rankingu finansowego

    Konstancin-Jeziorna znalazł się na pierwszym miejscu niezależnego Rankingu Finansowego Samorządu Terytorialnego w Polsce za rok 2024. Jesteśmy liderem w kategorii gmin miejsko-wiejskich. To kolejny dowód na to, że gmina w racjonalny sposób gospodaruje publicznymi pieniędzmi.
  • Grupa osób stoi przy drzewie.

    To było święto radości i międzypokoleniowej integracji

    Setki mieszkańców, wyjątkowa atmosfera, muzyka i taniec – tak wyglądał Gminny Dzień Seniora, który 6 września odbył się w Parku Zdrojowym w Konstancinie-Jeziornie. To było prawdziwe święto radości i wspólnoty, w którym każdy – niezależnie od wieku – znalazł coś dla siebie.