Co zrobić z choinką? Sprawdź, gdzie i kiedy wyrzucić drzewko | Konstancin-Jeziorna

Co zrobić z choinką? Sprawdź, gdzie i kiedy wyrzucić drzewko

13-01-2022

Choinka jest nieodzownym elementem Bożego Narodzenia, ale po świętach staje się sypiącym problemem. Nie można jej wyrzucić po prostu na śmietnik. Podpowiadamy, gdzie i kiedy w prawidłowy sposób pozbyć się drzewka.

Naturalne choinki cięte to odpady biodegradowalne i trzeba je przekazać do profesjonalnego zagospodarowania. Drzewek nie wolno w całości wyrzucić na śmietnik. Należy je najpierw pociąć na kawałki, a następnie włożyć do odpowiedniego pojemnika lub poczekać, aż zostanie odebrane przez firmę wywożącą odpady komunalne.

Zgodnie z harmonogramem

Choinki – pozbawione elementów dekoracyjnych, a także ziemi i doniczki – należy, we wskazanym w harmonogramie terminie, zostawić w przydomowej altanie śmietnikowej, ewentualnie wystawić przed posesję – w miejscu widocznym i łatwo dostępnym (zabudowa jednorodzinna) lub pozostawić w miejscu gromadzenia odpadów wyznaczonym przez administratora nieruchomości (zabudowa wielorodzinna).

Zgodnie z harmonogramem

W gminie Konstancin-Jeziorna choinki są odbierane raz w roku przez firmę Lekaro. Dni wywozu drzewek są różne i zależą od rodzaju zabudowy i sektora, w którym znajduje się dana nieruchomość:

 • zabudowa jednorodzinna:
  • sektor 1 – 24 stycznia,
  • sektor 2 – 26 stycznia,
  • sektor 3 – 27 stycznia,
  • sektor 4 – 28 stycznia;
    
 • zabudowa wielorodzinna: 24 stycznia.
Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

 • Atary czerwony samochód na ulicy. Na chodniku stoją ludzie.

  Zapraszamy na Dni Konstancina w stylu belle époque

  To będzie weekend pełen wrażeń. 3 i 4 czerwca zapraszamy na Dni Konstancina. W tym roku świętujemy w stylu belle époque. W programie mnóstwo atrakcji, w tym m.in. koncerty, wystawy, spacery historyczne, warsztaty, turnieje czy parada i piknik retro.
 • Osoba głosująca w lokalu wyborczym.

  Jesienią mieszkańcy Habdzina zagłosują w domu ludowym

  Wybory parlamentarne zbliżają się wielkimi krokami. Decyzją komisarza wyborczego w gminie Konstancin-Jeziorna utworzony został nowy obwód do głosowania. Od teraz mieszkańcy Habdzina będą głosować w swoim domu ludowym. Tym samym liczba stałych obwodów wzrosła do 16.