Dla strażaków i dla zwierząt – kolejne wsparcie z Mazowsza | Konstancin-Jeziorna

Dla strażaków i dla zwierząt – kolejne wsparcie z Mazowsza

15-03-2024

Gmina Konstancin-Jeziorna otrzymała kolejne wsparcie finansowe z budżetu samorządu województwa mazowieckiego. Tym razem jest to 60 tys. zł z przeznaczeniem na doposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielawie oraz zapobieganie bezdomności zwierząt.   

Do gminy Konstancin-Jeziorna trafi kolejna pomoc finansowa z budżetu województwa mazowieckiego, w ramach samorządowych programów wsparcia. W miniony czwartek (14 marca) w Starych Babicach odbyło się uroczyste podpisanie umów na dofinansowanie dwóch zadań. W spotkaniu z samorządowcami subregionu warszawskiego zachodniego udział wzięli m.in. Marcin Podsędek, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego oraz Anna Brzezińska, radna województwa. Gminę Konstancin-Jeziorna reprezentował Ryszard Machałek – pierwszy zastępca burmistrza i Marta Niedzielska – skarbnik. W tym rozdaniu łączna kwota wsparcia wynosi 60 tys. zł.

Dla strażaków

Samorząd Mazowsza ponownie wesprze strażaków ochotników – tym razem z OSP Bielawa. Dotacja w wysokości 40 tys. zł zostanie przeznaczona na zakup nowego sprzętu do ratownictwa technicznego. Będzie to uniwersalne narzędzie hydrauliczne – rozpieracz kolumnowy wraz z osprzętem – zapasową baterią akumulatorową i przedłużką. Do tego dwie podpory stabilizacyjne i komplet rolek transportowych. To wszystko będzie służyło druhom podczas działań przy wypadkach komunikacyjnych. Do jednostki trafi też młot akumulatorowy oraz rura pianowa z manometrem i deflektorem, które znajdą zastosowanie w akcjach związanych z pożarami, wichurami lub katastrofami budowlanymi. Całkowita wartość sprzętu wyniesie 80 tys. zł, pozostałe 40 tys. zł dołoży ze swojego budżetu gmina Konstancin-Jeziorna.

Dla zwierząt

Dzięki wsparciu Mazowsza wkrótce ruszą też gminne akcje zapobiegające bezdomności zwierząt. Właściciele psów i kotów zamieszkujący w gminie Konstancin-Jeziorna będą mogli skorzystać z możliwości bezpłatnego zaczipowania oraz tańszego zabiegu sterylizacji lub kastracji swojego zwierzęcia. Na te działania samorząd zabezpieczył w tegorocznym budżecie 88 tys. zł, z czego 20 tys. zł to dofinansowanie z budżetu samorządu województwa.

 

Logo: 25 lat Samorządu Województwa Mazowieckiego, Mazowsze dla straży pożarnych, Mazowsze dla zwierząt.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Osoba wrzucająca kartkę do urny do głosowania

    Druga tura wyborów burmistrza – każdy głos jest ważny

    W niedzielę (21 kwietnia) mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna czeka wyborcza dogrywka. W drugiej turze o urząd burmistrza ubiega się dwóch kandydatów, którzy dwa tygodnie temu uzyskali najwięcej głosów. Lokale wyborcze otwarte będą w godz. 7.00–21.00.
  • Grafika wektorowa, na czerwonym tle napis: Rada Miejska Konstancin-Jeziorna

    Znamy termin pierwszej sesji Rady Miejskiej nowej kadencji

    7 maja odbędzie się pierwsza sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna dziewiątej kadencji. Zostaną na niej zaprzysiężeni nowi radni oraz burmistrz gminy. Na posiedzeniu poznamy też nazwiska przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady. Obrady rozpoczną się o godz. 10.00.