Dni otwarte w gminnych podstawówkach | Konstancin-Jeziorna

Dni otwarte w gminnych podstawówkach

07-03-2023

W gminie Konstancin-Jeziorna trwa rekrutacja do pierwszych klas szkół podstawowych. Część placówek organizuje dla przyszłych uczniów i ich rodziców dni otwarte. Konstancińska Trójka zaprasza 9 marca, Piątka – 14, a Jedynka – 18.

Możliwość zwiedzenia szkoły, multimedialne prezentacje, spotkania z dyrektorami i kadrą pedagogiczną oraz zabawy muzyczno–ruchowe i gry terenowe – to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez gminne szkoły podczas dni otwartych dla przyszłych uczniów i ich rodziców. Są one doskonałą okazją, aby poznać zaplecze sportowe, warunki techniczne oraz organizację wybranej placówki edukacyjnej.

Pierwsza wizyta w nowej szkole

Dni otwarte zorganizowały cztery gminne podstawówki. I tak. Przyszłych uczniów i ich rodziców w czwartek (9 marca ) o godz. 17.00 zaprasza Szkoła Podstawowa nr 3 (ul. Bielawska 57), we wtorek (14 marca) w godz. 15.00–20.00 Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 5 (ul. Szkolna 7), a w sobotę (18 marca) w godz. 10.00–13.00 Szkoła Podstawowa nr 1 (ul. Wojewódzka 12). Natomiast na początku miesiąca dzień otwarty odbył się już w konstancińskiej Dwójce (2 marca). Warto się na nie wybrać, by porozmawiać z nauczycielami, a także obejrzeć sale dydaktyczne, pracownie przedmiotowe, stołówki, sale gimnastyczne, boiska szkolne czy szatnie. Na dzieci czekają również specjalnie dla nich przygotowane zabawy i gry. Decyzję o wyborze szkoły należy podjąć do 28 marca.

Szczegóły na stronach internetowych

Rodziców i opiekunów kandydatów zachęcamy do odwiedzenia stron internetowych wybranych szkół, gdzie można poznać ich szczegółowe oferty.

 

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

  • Grafika z komunikatem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Piasecznie. Woda z wodociągu publicznego Literatów, zasilanego przez SUW Grapa, jest warunkowo przydatna do spożycia – można ją pić wyłącznie po co najmniej dwuminutowym przegotowaniu.

    Mniej bakterii w wodzie, ale nadal trzeba ją przegotowywać

    Najnowsze badania wody z wodociągu Literatów wykazały spadek liczby bakterii grupy coli. Mimo poprawy wyników woda nadal jest warunkowo przydatna do spożycia i przed użyciem należy ją gotować przez minimum 2 minuty. Zalecenia obowiązują do odwołania.
  • Grupa osób pozuje do zdjęcia

    Alicja Welenc ponownie sołtyską Obór – wybrano też Radę…

    Mieszkańcy Obór wybrali nową sołtyskę oraz Radę Sołecką. Funkcję gospodarza wsi objęła Alicja Welenc, która otrzymała 56 głosów poparcia. Nie jest to jej debiut w tej roli – Alicja Welenc pełniła funkcję sołtyski również w poprzedniej kadencji.