Dni otwarte w gminnych szkołach podstawowych | Konstancin-Jeziorna

Dni otwarte w gminnych szkołach podstawowych

07-03-2024

Trwa rekrutacja do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych. Wychodząc naprzeciw rodzicom, gminne placówki organizują dni otwarte, by przyszli uczniowie lepiej mogli je poznać. Już w czwartek (7 marca) w swoje mury zaprasza Trójka, a w sobotę (16 marca) – Jedynka i Piątka. 

Od 4 do 29 marca 2024 r. gminne szkoły podstawowe prowadzą rekrutację do klas pierwszych. Rozpoczęcie nauki w nowym miejscu to duża zmiana w życiu każdego dziecka. Wychodząc naprzeciw rodzicom, gminne placówki organizują dni otwarte, podczas których można zapoznać się z ofertą szkoły. Takie spotkania odbyły się już w SP nr 2 i SP nr 4 w Słomczynie. A w najbliższych dniach w swoje mury zapraszają:

 • 7 marca 2024 r. (czwartek) godz. 17.00 Szkoła Podstawowa nr 3 (ul. Bielawska 57);
 • 16 marca (sobota) w godz. 10.00–13.00 Szkoła Podstawowa nr 1 (ul. Wojewódzka 12) oraz w godz. 11.00–14.00 Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 5 (ul. Szkolna 7).

W programie dni otwartych są, w zależności od placówki, m.in.: zajęcia świetlicowe i sportowe, gry i zabawy, zwiedzanie szkoły oraz spotkania z nauczycielami i dyrekcją. Po szczegółowe informacje zapraszamy na strony internetowe poszczególnych placówek: www.sp3kj.pl, www.zsnr1.szkola.pl oraz www.kjzsinr5.edupage.org.

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

 • Kobieta stoi na tle ściany z czerwonej cegły

  Nowy wydział w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna

  W konstancińskim magistracie powstał Wydział Rozwoju, Polityki Gospodarczej i Komunikacji Społecznej. Będzie on odpowiedzialny m.in. za współpracę samorządu z mieszkańcami, przedsiębiorcami, a także organizacjami pozarządowymi i klubami sportowymi.
 • Strażacy podczas akcji gaśniczej pożaru budynku jednorodzinnego

  Pożar zniszczył dom, trwa zbiórka na jego odbudowę

  W jednej chwili życie Marty Romanowskiej i jej córek, mieszkanek Ciszycy, legło w gruzach. Kobieta, która na co dzień pracuje w konstancińskim magistracie, w pożarze domu straciła niemal cały dobytek. Ogień zniszczył dach oraz poddasze, a parter zalała woda. Trwa zbiórka pieniędzy dla pogorzelców.