Dofinansowanie do zakupu nowego wozu dla OSP Słomczyn | Konstancin-Jeziorna

Dofinansowanie do zakupu nowego wozu dla OSP Słomczyn

22-11-2022

W pierwszej połowie grudnia do Ochotniczej Straży Pożarnej w Słomczynie trafi nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. W miniony piątek (18 listopada) jednostka podpisała z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie umowę na dofinansowanie jego zakupu. Wysokość wsparcia wyniosła ponad 432 tys. zł.

Spełnia się marzenie druhów ze Słomczyna. Do tamtejszej jednostki jeszcze w grudniu trafi fabrycznie nowy, średni samochód ratowniczo-gaśniczym. A to wszystko dzięki finansowemu wsparciu wielu instytucji, w tym m.in. Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. W miniony piątek (18 listopada) przedstawiciele OSP Słomczyn – prezes Piotr Śliwka i skarbnik Małgorzata Gołębiowska – podpisali umowę na dofinansowanie zakupu wozu. Z WFOŚiGW jednostka otrzymała 432 770 zł. Pieniądze dały także gmina Konstancin-Jeziorna – 350 tys. zł, powiat piaseczyński – 100 tys. zł oraz samorząd Mazowsza – 100 tys. zł, bo całkowity koszt samochodu to ponad 982,7 tys. zł.

Nowy wóz ratowniczo-gaśniczy OSP Słomczyn ma napęd na cztery koła i jednorazowo może transportować 4 tys. litów wody. Posiada również  nowoczesną zabudowę kompozytowo-aluminiową, która jest lżejsza od tradycyjnych, a to pozwala z kolei na załadowanie większej ilości sprzętu. Auto spełnia także aktualne normy emisji spalin (EURO6).

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • zdjęcie – chłopak niesie karton, mężczyzna w samochodzie na pace czeka na ładunek

    Zbiórka latarek, baterii i żywności – pomoc dla Ukrainy

    Szkoła Podstawowa nr 2 w Konstancinie-Jeziornie do piątku (2 grudnia) prowadzi zbiórkę dla Ukrainy. Potrzebne są m.in. latarki, baterie, świece i żywność pakowana hermetycznie. Rzeczy trafią do Liceum Krzemienieckiego, które przekaże je dalej mieszkańcom oraz żołnierzom na froncie.
  • Kalkulator na tle grzejnika.

    Dopłaty do ogrzewania – wnioski tylko do 30 listopada

    Już tylko do najbliższej środy (30 listopada) można ubiegać się o dodatek węglowy lub dodatek grzewczy. Wnioski niezmiennie przyjmuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Konstancinie-Jeziornie. O takie wsparcie finansowe wystąpiło już ponad półtora tysiąca mieszkańców gminy.