Dofinansowanie do zakupu nowego wozu dla OSP Słomczyn | Konstancin-Jeziorna

Dofinansowanie do zakupu nowego wozu dla OSP Słomczyn

22-11-2022

W pierwszej połowie grudnia do Ochotniczej Straży Pożarnej w Słomczynie trafi nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. W miniony piątek (18 listopada) jednostka podpisała z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie umowę na dofinansowanie jego zakupu. Wysokość wsparcia wyniosła ponad 432 tys. zł.

Spełnia się marzenie druhów ze Słomczyna. Do tamtejszej jednostki jeszcze w grudniu trafi fabrycznie nowy, średni samochód ratowniczo-gaśniczym. A to wszystko dzięki finansowemu wsparciu wielu instytucji, w tym m.in. Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. W miniony piątek (18 listopada) przedstawiciele OSP Słomczyn – prezes Piotr Śliwka i skarbnik Małgorzata Gołębiowska – podpisali umowę na dofinansowanie zakupu wozu. Z WFOŚiGW jednostka otrzymała 432 770 zł. Pieniądze dały także gmina Konstancin-Jeziorna – 350 tys. zł, powiat piaseczyński – 100 tys. zł oraz samorząd Mazowsza – 100 tys. zł, bo całkowity koszt samochodu to ponad 982,7 tys. zł.

Nowy wóz ratowniczo-gaśniczy OSP Słomczyn ma napęd na cztery koła i jednorazowo może transportować 4 tys. litów wody. Posiada również  nowoczesną zabudowę kompozytowo-aluminiową, która jest lżejsza od tradycyjnych, a to pozwala z kolei na załadowanie większej ilości sprzętu. Auto spełnia także aktualne normy emisji spalin (EURO6).

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Wizualizacja nowoczesnego węzła przesiadkowego z autobusem, budynkiem poczekalni oraz pasażerami korzystającymi z infrastruktury transportu publicznego.

    Ponad 7,4 mln zł dofinansowania na nowy węzeł przesiadkowy

    Ponad 7,4 mln zł unijnego dofinansowania trafi do Konstancina-Jeziorny na budowę nowoczesnego węzła przesiadkowego przy ul. Warszawskiej. Inwestycja o wartości ponad 17,3 mln zł powstanie na gminnym terenie znanym mieszkańcom jako „żeberko”. Prace nad dokumentacją dobiegają końca.
  • Na pierwszym planie leżą plany projektowe i kask ochronny, a w tle pracują walec drogowy oraz koparka przy budowie nowej drogi.

    Gmina przygotowuje budowę kolejnych dróg w Czarnowie

    Gmina Konstancin-Jeziorna wybuduje kolejne drogi w Czarnowie. Burmistrz Michał Wiśniewski podsiał umowy na opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla inwestycji w północnej i południowej części miejscowości. Oprócz nowych jezdni powstaną m.in. chodniki i oświetlenie