Dołącz do Bazy Wolontariatu Powiatu Piaseczyńskiego | Konstancin-Jeziorna

Dołącz do Bazy Wolontariatu Powiatu Piaseczyńskiego

22-09-2021

Już 2,5 roku działa Baza Wolontariatu Powiatu Piaseczyńskiego. Jeżeli potrzebujesz pomocy lub chcesz zaangażować się w jej niesienie, to skontaktuj się ze starostwem powiatowym. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy.  

Baza Wolontariatu Powiatu Piaseczyńskiego powstała w lutym 2019 r. z myślą o osobach starszych, z niepełnosprawnościami oraz zamkniętych we własnych domach z różnymi problemami, które dzięki wsparciu drugiego człowieka z łatwością można pokonać. Jej celem jest łączenie osób potrzebujących pomocy z chcącymi ją udzielić.  

Adresaci programu

Od początku funkcjonowania Bazy jej pracownicy oraz wolontariusze systematycznie odwiedzają m.in. szkoły oraz organizują spotkania, aby przybliżyć ideę wolontariatu dzieciom, młodzieży i dorosłym. Obecnie, ze względu na stan epidemii COVID-19, spotkania zostały ograniczone i odbywają się tylko online. Po ponad dwóch latach jej istnienia udało się nawiązać współpracę z m.in. 17 stowarzyszeniami i fundacjami oraz 13 firmami prywatnymi. Obecnie pod swoimi skrzydłami ma 68 osób potrzebujących wsparcia, wśród których są seniorzy, osoby z niepełnosprawnościami oraz znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej. Zaangażowanych w niesienie pomocy jest 109 wolontariuszy. Baza Wolontariatu Powiatu Piaseczyńskiego chce dalej rozwijać swoją działalność, dlatego zaprasza do kontaktu osoby, które potrzebują pomocy oraz te, które chciałby jej udzielić. 

Wyślij zgłoszenie

Aby zostać wolontariuszem lub zgłosić osobę potrzebującą wsparcia należy wypełnić formularz i wysłać go na adres e-mail: wolontariatatpiaseczno [dot] pl. Można też umówić się na spotkanie z koordynatorem wolontariatu. 

Więcej informacji

Szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerem: 515 025 900 lub na stronie internetowej www.wolontariat.piaseczno.pl i na profilu facebookowym programu.

Koordynatorka Bazy Wolontariatu Powiatu Piaseczyńskiego 
Edyta Banasiewicz
tel.: 515 025 900

e-mail: wolontariatatpiaseczno [dot] pl
 

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Maszyna podczas frezowania jezdni asfaltowej, w tle nogi pracowników.

    Frezowanie jezdni i nowy asfalt, będą utrudnienia w ruchu

    Najpierw frezowanie, później nowy asfalt. Rusza remont ul. Podlaskiej w Parceli i ul. Kopernika, na odcinku od ul. Wilanowskiej do ul. Sobieskiego, w Konstancinie-Jeziornie. W związku z zaplanowanymi pracami prosimy kierowców o nie parkowanie samochodów na wspomnianych ulicach w dniach: 29
  • Mężczyzna, kominiarz stoi na dachu. Ubrany jest w czarną kurtkę, na głowie ma czarny kapelusz. Na plecy ma zarzucone urządzenie do czyszczenia kominów z drutami ułożonymi w okrąg. W tle domy jednorodzinne i błękitne niebo.

    Kominiarze przypominają o okresowych przeglądach

    Sezon grzewczy ruszył na dobre. Warto więc przypomnieć właścicielom i zarządcom budynków o ciążących na nich obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych. Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem Krajowej Izby Kominiarzy.