Dwójka otrzymała akredytację programu Erasmus+ | Konstancin-Jeziorna

Dwójka otrzymała akredytację programu Erasmus+

07-02-2025

Brawo! Kolejna gminna szkoła podstawowa otrzymała akredytację programu Erasmus+. Tym razem w prestiżowym gronie 50 placówek z całej Polski, które będą otrzymywać stałe finansowanie na realizację różnych projektów edukacyjnych, znalazła się Dwójka. Serdecznie gratulujemy. 

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ ogłosiła wyniki konkursu na akredytację w sektorze edukacji szkolnej. W gronie 50 wyróżnionych placówek znalazła się Szkoła Podstawowa nr 2 w Konstancinie-Jeziornie. To już druga gminna placówka, która może pochwalić się tym prestiżowym osiągnięciem – w ubiegłym roku akredytację otrzymała także Szkoła Podstawowa nr 1.

Uzyskanie akredytacji w ramach programu Erasmus+ gwarantuje stabilne finansowanie działań edukacyjnych, takich jak kursy metodyczne dla nauczycieli czy międzynarodowe wymiany uczniowskie, sprzyjające rozwojowi kompetencji oraz poznawaniu kultury i tradycji innych europejskich krajów. W tegorocznej edycji konkursu wnioski złożyło 535 placówek z całej Polski, lecz wyróżnienie otrzymało jedynie 50 z nich. Serdecznie gratulujemy Szkole Podstawowej nr 2 w Konstancinie-Jeziornie!

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Plakat zapraszający na Gminny Dzień Strażaka w Konstancinie-Jeziornie 10 maja 2026 r. w Parku Zdrojowym, z grafiką strażaka w pełnym umundurowaniu na tle ognia.

    Druhowie będą świętować – gminne obchody Dnia Strażaka już…

    Już w najbliższą niedzielę (10 maja) w Parku Zdrojowym odbędzie się Gminny Dzień Strażaka. W programie obchodów zaplanowano liczne atrakcje dla całych rodzin m.in.: paradę strażacką, pokaz musztry paradnej, warsztaty, dmuchańce oraz piknik. Serdecznie zapraszamy.
  • Orkiestra dęta idącą na czele parady

    W niedzielę utrudnienia w ruchu w związku z paradą strażacką

    W niedzielę (10 maja) ulicami Konstancina-Jeziorny przejdzie parada strażacka. W czasie wydarzenia, w godz. 12.15–13.00, mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu drogowym i chwilowe przerwy w kursowaniu pojazdów komunikacji miejskiej.