Dyrektorzy czytali uczniom konstancińskiej Trójki | Konstancin-Jeziorna

Dyrektorzy czytali uczniom konstancińskiej Trójki

15-06-2021
Wioletta Grochowicz – dyrektorka ZS-P w Piasecznie (fot. SP nr 3)

W Szkole Podstawowej nr 3 w Konstancinie-Jeziornie odbyła się akcja „Cała Polska czyta dzieciom – dyrektorzy czytają dzieciom”. Zaproszeni do udziału w niej goście czytali uczniom wybrane przez siebie książki. Wszystko działo się online na profilu facebookowym szkoły.

Akcja miała na celu promocję czytelnictwa wśród uczniów konstancińskiej Trójki. Zaproszeni przez Marzenę Kurchan – nauczycielkę i koordynatorkę akcji w SP nr 3, goście czytali wybrane przez siebie wiersze, bajki i opowiadania.

I tak na przykład interpretacji wiersza „Miś” Michała Rusinka podjęła się Aneta Piliszek – dyrektorka Domu Dziecka w Pęcherach, utworu Jana Brzechwy ,,Leń” Dorota Bieńkowska – wicedyrektorka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piasecznie, a Juliana Tuwima i jego „Naukę” przeczytała Katarzyna Chiszko – dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 2 w Konstancinie-Jeziornie. W akcji wzięły udział również Wioletta Grochowicz – dyrektorka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piasecznie oraz Katarzyna Dzwonkowska – wicedyrektorka Domu Dziecka w Pęcherach.

Wszystkich interpretacji można wysłuchać i zobaczyć na Facebooku szkoły. – Serdecznie dziękujemy gościom za udział w akcji i zapraszamy do oglądania – zachęca Marzena Kurchan.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Remont chodnika. Na pierwszej części chodnika położona jest kostka brukowa, dalej widać ziemie, na której dopiero będzie ona kładziona. Wejście na chodnik jest ogrodzone, biało czerwonym szlabanem.

    Będzie bezpieczniej, wymiana chodnika przy ul. Bielawskiej

    Wysłużone płyty zastąpi kostka brukowa. Właśnie ruszyła wymiana chodnika po północnej stronie ul. Bielawskiej w Konstancinie-Jeziornie – na odcinku od posesji nr 5 do przejazdu kolejowego. Prace remontowe wykonuje firma Bruk-Bud z Poświętnego.
  • Łódka płynąca po wodzie. Na dziobie leży kobieta, która czyta książkę. W tle widać góry.

    Lubisz czytać? Weź udział w konkursie „Książka w podróży”

    Biblioteka Publiczna w Konstancinie-Jeziornie zachęca do udziału w konkursie „Książka w podróży”. Zadanie jest proste – trzeba tylko zrobić zdjęcie, będąc w dowolnym miejscu w Polsce lub za granicą, książce wypożyczonej z konstancińskiej książnicy. Dla autorów najciekawszych fotek czekają nagrody.