Dyżury wakacyjne w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych | Konstancin-Jeziorna

Dyżury wakacyjne w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych

05-02-2026

Znany jest już harmonogram wakacyjnych dyżurów gminnych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Terminy oraz sposób ich organizacji zostały ustalone zgodnie z wnioskami dyrektorów placówek i rad rodziców. Zapisy będą prowadzone od 1 do 10 kwietnia br.

Choć do wakacji jeszcze daleko, już teraz warto pomyśleć o opiece dla najmłodszych. Pracujący rodzice z gminy Konstancin-Jeziorna mogą skorzystać z dyżurów wakacyjnych organizowanych przez gminne przedszkola oraz oddziały przedszkolne. W tym roku wprowadzono nowy sposób ich organizacji, który jest realizacją wniosków dyrektorów placówek oraz rad rodziców.

Harmonogram dyżurów

I tak dyżury wakacyjne w czterech gminnych przedszkolach: Zielonym Zakątku, Tęczowym Przedszkolu, Kolorowych Kredkach oraz Leśnej Chatce zaplanowano w tym samym terminie – od 29 czerwca do 7 sierpnia 2026 r. Po tym okresie, od 10 do 31 sierpnia br., placówki będą miały przerwę w pracy, która zostanie wykorzystana m.in. na prace remontowe i porządkowe, a także urlopy pracowników. Natomiast oddziały przedszkolne w gminnych szkołach podstawowych będą pełniły dyżury w różnych terminach – od końca czerwca do początku sierpnia.

Oto szczegółowy harmonogram:

  • od 29 czerwca do 7 sierpnia br. – Przedszkole nr 1 „Zielony Zakątek” (ul. Oborska 2), Przedszkole nr 2 „Tęczowe Przedszkole” (ul. Anny Walentynowicz 3), Przedszkole nr 3 „Kolorowe Kredki” w Oborach (Obory 22), Przedszkole nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi „Leśna Chatka” (ul. Sanatoryjna 8);
  • od 29 czerwca do 3 lipca br. Oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 1 (ul. Wojewódzka 12);
  • od 6 do 10 lipca br. – Oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 2 (ul. Stefana Żeromskiego 15);
  • od 13 do 17 lipca br. – Oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 5 (ul. Szkolna 7);
  • od 20 do 24 lipca br. – Oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 6 w Opaczy (Opacz 9);
  • od 27 do 31 lipca br.  – Oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Bielawska 57);
  • od 3 do 7 sierpnia br. – Oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 4 w Słomczynie (ul. Wilanowska 218).

Oprócz tego, w czasie dyżurów oddziałów przedszkolnych w poszczególnych placówkach będą organizowane zajęcia w ramach akcji „Lato w mieście” dla uczniów szkół podstawowych.

Zapisy

Zapisy na dyżur wakacyjny będą prowadzone od 1 do 10 kwietnia br. Ważne: do danego przedszkola można zgłosić wyłącznie dziecko, które na co dzień do niego uczęszcza. Ograniczenie to nie dotyczy oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych – w ich przypadku możliwe jest skorzystanie z dyżuru w dowolnej placówce.

Z wakacyjnej opieki mogą skorzystać dzieci, których oboje rodzice – lub rodzic samotnie je wychowujący – w tym czasie pracują i nie korzystają z urlopu wypoczynkowego ani wychowawczego. Dyżur wakacyjny nie jest jednocześnie okresem adaptacyjnym dla dzieci, które dopiero rozpoczną uczęszczanie do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w nowym roku szkolnym. Wniosek (do pobrania poniżej) należy złożyć w przedszkolu lub oddziale przedszkolnym, do którego dziecko uczęszcza obecnie.

Szczegółowe informacje dotyczące terminów dyżurów wakacyjnych i zasad ich organizacji dostępne są do pobrania poniżej.

Autor
Aneta Tapanchev

Najnowsze aktualności

  • Zdjęcie owoców czarnej porzeczki wysuszonej wysoką temperaturą.

    Upały zniszczyły uprawy? Rolniku, zgłoś straty do 31 lipca

    Rolnicy z gminy Konstancin-Jeziorna mogą do 31 lipca składać zgłoszenia w celu ustalenia skali strat w gospodarstwie spowodowanych upałami. Chodzi o producentów m.in. poziomek, agrestu, borówki, cebuli, ogórka i pomidorów. Zebrane zgłoszenia będą podstawą do ubiegania się o pomoc.
  • Remont drogi

    Remont drogi 724 od Słomczyna do Turowic – utrudnienia do…

    Uwaga, kierowcy i pasażerowie linii 742! Są utrudnienia na drodze wojewódzkiej nr 724, na odcinku od Słomczyna do Turowic. Obowiązuje tam ruch wahadłowy. Na zlecenie Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich m.in. frezowany jest tam asfalt i układany nowy. Utrudnienia potrwają do 20 sierpnia.