Dzień bez Samochodu – jedź za darmo komunikacją publiczną | Konstancin-Jeziorna

Dzień bez Samochodu – jedź za darmo komunikacją publiczną

21-09-2021

W środę (22 września) obchodzimy Dzień bez Samochodu, który jest kulminacyjnym punktem obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W tym dniu m.in. za darmo pojedziemy komunikacją miejską i bezpłatnie przez godzinę skorzystamy z Konstancińskiego Roweru Miejskiego.

Jutro (22 września) jest Dzień bez Samochodu. W tym dniu nie musimy kupować i kasować biletów. Podróżowanie wszystkimi pojazdami komunikacji miejskiej w ramach Warszawskiego Transportu Publicznego jest bezpłatne. Ponadto, przez cały dzień będzie można korzystać za darmo z Warszawskiej Kolei Dojazdowej oraz Kolei Mazowieckich (na wybranych trasach).

Godzina za darmo

Z okazji Dnia Bez Samochodu również na godzinę za darmo wypożyczymy rower z Konstancińskiego Roweru Miejskiego. W tym dniu zachęcamy mieszkańców gminy do pozostawienia samochodów w domu i wybrania ekologicznych środków podróżowania takich jak np. komunikacja miejska, rower, hulajnoga, czy spacer. 

 

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Grafika – na stole stoi szklanka wody z cytryną. Obok termometr, który pokazuje wysoką temperaturę. Nad nimi białą czcionką znajduje się napis: Meteo alert! Upał.

    Alert meteo drugiego stopnia: Nadchodzą upały

    Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed upałami. Alert drugiego stopnia dotyczy m.in. powiatu piaseczyńskiego i obowiązuje od czwartku (25 czerwca) od godz. 12.00 do soboty (27 czerwca) do godz. 10.00.
  • Grafika przedstawia pracowników firmy komunalnej opróżniających pojemnik na odpady do śmieciarki oraz informację o zmianach w regulaminie utrzymania czystości i porządku w gminie Konstancin-Jeziorna od 1 lipca 2026 r.

    Od 1 lipca obowiązkowe pojemniki na bioodpady i odbiór…

    1 lipca wchodzą w życie zmiany w regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy. Nowe przepisy wprowadzają m.in. odbiór tekstyliów i odzieży, obowiązkowe pojemniki na bioodpady oraz drobne zmiany w częstotliwości odbioru niektórych odpadów komunalnych.