Dzień bez Samochodu – jedź za darmo komunikacją publiczną | Konstancin-Jeziorna

Dzień bez Samochodu – jedź za darmo komunikacją publiczną

21-09-2021

W środę (22 września) obchodzimy Dzień bez Samochodu, który jest kulminacyjnym punktem obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W tym dniu m.in. za darmo pojedziemy komunikacją miejską i bezpłatnie przez godzinę skorzystamy z Konstancińskiego Roweru Miejskiego.

Jutro (22 września) jest Dzień bez Samochodu. W tym dniu nie musimy kupować i kasować biletów. Podróżowanie wszystkimi pojazdami komunikacji miejskiej w ramach Warszawskiego Transportu Publicznego jest bezpłatne. Ponadto, przez cały dzień będzie można korzystać za darmo z Warszawskiej Kolei Dojazdowej oraz Kolei Mazowieckich (na wybranych trasach).

Godzina za darmo

Z okazji Dnia Bez Samochodu również na godzinę za darmo wypożyczymy rower z Konstancińskiego Roweru Miejskiego. W tym dniu zachęcamy mieszkańców gminy do pozostawienia samochodów w domu i wybrania ekologicznych środków podróżowania takich jak np. komunikacja miejska, rower, hulajnoga, czy spacer. 

 

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Dwie odrestaurowane, zabytkowe wille wśród zieleni: jasna, klasycystyczna willa Kamilin z przeszkloną werandą oraz stylizowana na górską architekturę willa Gryf z czerwonym dachem i wieżyczką, sfotografowane w słoneczny dzień.

    Zmiany w gminnych obiektach – nowe funkcje willi Kamilin i…

    Burmistrz Michał Wiśniewski zapowiedział reorganizację miejskich przestrzeni: willę Kamilin przejmie Konstanciński Dom Kultury, sala ślubów zostanie przeniesiona do ratusza, a willa Gryf w całości trafi do dyspozycji Biblioteki Publicznej. Zmiany mają lepiej wykorzystać potencjał tych miejsc.
  • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej szary napis marznące opady. W tle widać samochód jadący ulicą asfaltową przez las.

    Alert meteo drugiego stopnia: Marznące opady

    Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed marznącym deszczem, który może powodować gołoledź. Alert drugiego stopnia obowiązuje w powiecie piaseczyńskim od środy (4 lutego) od godz. 22.00 do czwartku (5 lutego) do godz. 23.00. Kierowcy i piesi powinni zachować szczególną ostrożność.