Dzień bez Samochodu – jedź za darmo komunikacją publiczną | Konstancin-Jeziorna

Dzień bez Samochodu – jedź za darmo komunikacją publiczną

20-09-2023

W piątek (22 września) obchodzimy Dzień bez Samochodu, który jest kulminacyjnym punktem obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W tym dniu za darmo pojedziemy komunikacją miejską.

W piątek (22 września) obchodzimy Dzień bez Samochodu. W tym dniu nie musimy kupować i kasować biletów, a podróżowanie wszystkimi pojazdami komunikacji miejskiej – autobusami linii miejskich jak i linii lokalnych L, tramwajami i metrem – w ramach Warszawskiego Transportu Publicznego jest bezpłatne. 

Ponadto, przez cały dzień będzie można korzystać za darmo z Warszawskiej Kolei Dojazdowej oraz Kolei Mazowieckich (na wybranych trasach). W tym dniu zachęcamy mieszkańców gminy do pozostawienia samochodów w domu i wybrania ekologicznych środków podróżowania takich jak np. komunikacja miejska, rower, hulajnoga, czy spacer. 

 

 

 

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

  • Grafika zapraszająca na szkolenia.

    Rusza cykl szkoleń dla seniorów i opiekunów osób starszych

    Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie rozpoczyna cykl szkoleń dla i opiekunów osób starszych w ramach „Konstancin Cafe”. Pierwsze spotkanie odbędzie się już w najbliższy wtorek (16 lipca) w dawnym ośrodku rehabilitacji reumatologicznej w Konstancinie-Jeziornie.
  • wizualizacja osiedla budynków mieszkalnych, w planie bawiące się dzieci

    Wniosek o ustalenie lokalizacji przy ul. Mirkowskiej –…

    Firma Arche wycofała wniosek o ustalenie lokalizacji inwestycji przy ul. Mirkowskiej w Konstancinie-Jeziornie, w trybie specustawy mieszkaniowej. Chodziło o budowę 4 budynków mieszkalnych oraz wielopoziomowego garażu.