Dzień Dziecka w Konstancinie-Jeziornie – będzie się działo | Konstancin-Jeziorna

Dzień Dziecka w Konstancinie-Jeziornie – będzie się działo

28-05-2025

Dzień Dziecka tuż-tuż. Z tej okazji w najbliższą niedzielę (31 maja) Konstanciński Dom Kultury przygotował dla najmłodszych mnóstwo atrakcji – od sportowych zabaw, przez kreatywne warsztaty, aż po spektakl, koncert i mini silent disco. Będzie się działo!

Tegoroczny Dzień Dziecka w Konstancinie-Jeziornie upłynie pod znakiem niezapomnianych atrakcji. O dobrą zabawę zadbał Konstanciński Dom Kultury. Sprawdźcie, co przygotował z tej okazji!

Moc atrakcji 

Już w najbliższą niedzielę (31 maja) Konstanciński Dom Kultury zaprasza całe rodziny do wspólnego świętowania w Parku Zdrojowym. Polana przed Hugonówką (ul. Mostowa 15) w godz. 12.00–18.00 zamieni się w centrum aktywności przygotowanych we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Na dzieci czekać będą m.in. ogromne klocki do budowania konstrukcji oraz gry plenerowe. Nie zabraknie także strefy sportu, w której dzieci będą mogły sprawdzić swoją zwinność na profesjonalnych torach przeszkód, wziąć udział w emocjonujących wyścigach oraz licznych grach zespołowych.

Centrum wydarzeń artystycznych stanie się altana przed Hugonówką. Najpierw będą interaktywne warsztaty Teatru Walizka, a po nich energetyczne warsztaty taneczne oraz widowiskowe pokazy karate. Nowością w tegorocznych obchodach będzie mini silent disco, które od godz. 15.45 pozwoli najmłodszym szaleć w rytm muzyki w specjalnych słuchawkach. 

Ale to nie koniec. Na polanie zaparkują wozy strażackie z „Kącikiem Małego Strażaka” (namiot zadymiony, polewanie wodą do celu). Odbędą się także warsztaty florystyczne oraz wielkoformatowe malowanie na świeżym powietrzu. Wspólnie z Fundacją Prometeusz, w ramach Akademii Małego Misia, najmłodsi nauczą się podstaw pierwszej pomocy pod hasłem „Bawmy się bezpiecznie!”. Podczas zajęć z Entropią Kontrolowaną będzie można ręcznie ozdabiać brzegi książek. Nie zabraknie również Harcerskiego Obozowiska, w którym hufiec Uroczysko Konstancin przygotuje liczne animacje dla najmłodszych. Poandto będą także m.in. fotobudka, pokazy ratowników medycznych, stoisko Fundacji Krewniacy, aleja sprzedażowa oraz strefa food trucków.

Fasolki

Punktem kulminacyjnym konstancińskich obchodów Dnia Dziecka będzie koncert legendarnych Fasolek o godz. 17.00 w sali Konstancińskiego Domu Kultury. Zespół, znany z programów telewizyjnych dla dzieci, wykreował wiele ponadczasowych przebojów, które od lat należą do kanonu polskiej piosenki dziecięcej. Wśród nich są m.in. „Moja fantazja”, „Mydło wszystko umyje”, „Myj zęby” oraz „Witaminki dla Pimpusia”.

Program

Oto szczegółowy program wydarzenia: 

Niedziela (31 maja): 

  • Altana przy willi Hugonówka (ul. Mostowa 15):
    • 12.00 Bawmy się bezpiecznie – otwarcie imprezy, 
    • 12.15 Teatr Walizka: Interaktywne warsztaty teatralne, 
    • 12.50 Warsztaty taneczne i animacje, 
    • 13.25 Akademia Małego Misia – nauka pierwszej pomocy przez zabawę, 
    • 14.00 Pokaz karate, 
    • 14.35 Warsztaty tworzenia roślinnych dekoracji,
    • 15.10 Wielkoformatowe malowanie, 
    • 15.45 Mini Silent Disco.
       
  • Konstanciński Dom Kultury:
    • 12.00–18.00 Wystawa lalek Barbie, 
    • 17.00 Koncert zespołu Fasolki. 

Bezpłatne wejściówki bęzie można odebrać w recepcji KDK od godz. 12.00 w dniu wydarzenia.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • jednozdaniowy  Grafika promująca spotkania burmistrza Michała Wiśniewskiego z mieszkańcami w ramach cyklu „Porozmawiajmy o waszej okolicy”, przedstawiająca burmistrza na tle biało-zielono-granatowej kompozycji z herbem gminy Konstancin-Jeziorna.

    Przed nami kolejne cztery spotkania burmistrza z…

    Grapa, Habdzin, Opacz, Ciszyca, Jeziorna i Czarnów – mieszkańcy tych osiedli i sołectw będą mieli okazję w najbliższych dniach porozmawiać z burmistrzem Michałem Wiśniewskim. Od 23 do 26 czerwca odbędzie się kolejna, przedwakacyjna tura spotkań z cyklu „Porozmawiajmy o waszej okolicy”.
  • Mężczyzna z kaskiem w jednej i projektem w drugiej ręce stoi przy stole, na którym leży inny projekt i okulary

    Gmina ponownie szuka projektanta ul. Kabackiej

    Gmina Konstancin-Jeziorna ponownie ogłosiła przetarg związany z budową ul. Kabackiej. Postępowanie dotyczy opracowania zamiennej dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Poprzednie zostało unieważnione, ponieważ jedyna złożona oferta była zbyt droga.