Gmina przekazała laptopy dla dzieci z rodzin popegeerowskich | Konstancin-Jeziorna

Gmina przekazała laptopy dla dzieci z rodzin popegeerowskich

09-08-2022

Gmina Konstancin-Jeziorna we wtorek (9 sierpnia) przekazała sprzęt komputerowy w ramach programu „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR". Nowe laptopy trafiły do uczniów z rodzin, których członkowie pracowali dawniej w Państwowych Gospodarstwach Rolnych.

Uczące się wnuki oraz dzieci osób, które pracowały kiedyś w Państwowych Gospodarstwach Rolnych, mogły otrzymać nowoczesny sprzęt komputerowy, dostęp do Internetu i niezbędne akcesoria. To wszystko w ramach projektu „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR”, sfinansowanego ze środków Unii Europejskiej przeznaczonych na walkę ze skutkami pandemii COVID-19.

Nowy sprzęt

Pod koniec marca gmina Konstancin-Jeziorna podpisała ze Skarbem Państwa, w imieniu którego działa Centrum Projektów Polska Cyfrowa, umowę o powierzenie grantu w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014–2020 Osi Priorytetowej V Rozwój cyfrowy JST oraz wzmocnienie cyfrowej odporności na zagrożenia REACT-EU. Konstanciński samorząd otrzymał 13 tys. zł. Dofinansowanie zostało przeznaczone na zakup komputerów przenośnych z urządzeniami peryferyjnymi oraz akcesoriami i niezbędnym oprogramowaniem umożliwiających naukę zdalną. Sprzęt został też ubezpieczony.

Przekazanie laptopów

We wtorek (9 sierpnia) nowe laptopy trafiły do uczniów z 6 rodzin z gminy Konstancin-Jeziorna, których rodzice, dziadkowe lub pradziadkowie byli zatrudnieni w PGR-ach. – Niech ten sprzęt dobrze wam służy – podkreślił Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna. – Umiejętnie z niego korzystajcie – zarówno do nauki, jak i zabawy.

 

logotypy
 

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Grafika wektorowa. Kolorowe rysunki zwierząt oraz tekst: Chcemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich – małych i dużych, 31 finał 2023, żyj zdrowo w zdrowym świecie.

    29 stycznia gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

    Konstancin-Jeziorna ponownie gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, która już 29 stycznia znów rozgrzeje nasze serca i będzie zachęcać do czynienia dobra. Z okazji 31. finału przygotowano liczne atrakcje. Będą m.in. koncerty, warsztaty i bieg rodzinny.
  • Traktor na polu uprawnym.

    Zwrot podatku akcyzowego dla rolników – wnioski od 1 lutego

    Od środy (1 lutego) rolnicy z gminy Konstancin-Jeziorna mogą składać w Urzędzie Miasta i Gminy wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Jest na to czas do 28 lutego 2023 r.