Gmina została właścicielem gruntów w Oborach | Konstancin-Jeziorna

Gmina została właścicielem gruntów w Oborach

21-12-2023
fot. Google Maps

Gminny zasób nieruchomości powiększył się o nowe grunty w miejscowości Obory. Konstanciński samorząd kupił od Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie działki o łącznej powierzchni ponad 1 ha. Umożliwi to realizację ważnych dla mieszkańców inwestycji.

Prawo pierwokupu gruntów w Oborach, należących do SGGW, miał Krajowy Zasób Nieruchomości. Nie skorzystał z niego, dlatego 14 grudnia ich właścicielem została gmina Konstancin-Jeziorna, zgodnie z podpisaną kilkanaście dni wcześniej umową warunkową. Chodzi o działki o łącznej powierzchni ponad 1 ha i wartości ponad 1,5 mln zł. Ich wykup w przyszłości pozwoli gminie Konstancin-Jeziorna na modernizację dróg oraz pozostałych terenów publicznych, zgodnie z ich przeznaczeniem określonym w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. W budżecie gminy na 2024 r. zarezerwowano 100 tys. zł na sporządzenie dokumentacji projektowej.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Robotnik w kamizelce odblaskowej i kasku stoi obok walca drogowego na placu budowy drogi, trzymając dokumentację i telefon.

    Remont ul. Kołobrzeskiej: 20 czerwca utrudnienia w ruchu

    W sobotę (20 czerwca) na fragmencie ul. Kołobrzeskiej w Konstancinie-Jeziornie będzie wymieniany asfalt. Prace obejmą około 300-metrowy odcinek drogi od ul. Kazimierza Pułaskiego w kierunku ul. Chylickiej. W związku z robotami w godz. 7.00–19.00 mogą występować czasowe utrudnienia w ruchu.
  • Na zdjęciu widać remont drogi, na której powierzchni znajdują się ślady świeżo nałożonego asfaltu. W centrum obrazu widoczny jest duży, trójkątny znak ostrzegawczy przedstawiający sylwetkę pracownika trzymającego łopatę – symbolizuje on prace drogowe.

    Zmiana trasy linii L16 w związku z remontem drogi powiatowej

    W czwartek (18 czerwca) autobusy linii L16 kursują trasą objazdową. Zmiana jest związana z remontem drogi powiatowej nr 2801W na odcinku Obórki–Kępa Oborska. W kierunku krańca Kępa Okrzewska autobusy omijają miejscowości Obórki i Kępa Oborska.