Mostki jak nowe | Konstancin-Jeziorna

Mostki jak nowe

24-05-2021
Wyremontowane mostki w Parku Zdrojowym zapraszają spacerowiczów

Drewniane mostki w Parku Zdrojowym zostały poddane gruntownej renowacji. Spacerowicze już mogą przechodzić i podziwiać efekty tych prac, a z mostków przyglądać się rzekom Jeziorce i Małej.

Każdy z pięciu mostków, w tym cztery nad rzeką Małą i jeden nad Jeziorką, został drobiazgowo odnowiony. Wymieniono uszkodzone deski, pozostałe oczyszczono, a wszystkie pokryto impregnatem, zabezpieczono też antykorozyjnie metalowe elementy mostków. Wszystko to wykonała firma Osuszanie budynków Janusz Podgórny z Nowej Rudy za kwotę ponad 29,7 tys. zł. Park Zdrojowy zaprasza do odwiedzin przez cały rok.

Najnowsze aktualności

  • Remont chodnika. Na pierwszej części chodnika położona jest kostka brukowa, dalej widać ziemie, na której dopiero będzie ona kładziona. Wejście na chodnik jest ogrodzone, biało czerwonym szlabanem.

    Będzie bezpieczniej, wymiana chodnika przy ul. Bielawskiej

    Wysłużone płyty zastąpi kostka brukowa. Właśnie ruszyła wymiana chodnika po północnej stronie ul. Bielawskiej w Konstancinie-Jeziornie – na odcinku od posesji nr 5 do przejazdu kolejowego. Prace remontowe wykonuje firma Bruk-Bud z Poświętnego.
  • Łódka płynąca po wodzie. Na dziobie leży kobieta, która czyta książkę. W tle widać góry.

    Lubisz czytać? Weź udział w konkursie „Książka w podróży”

    Biblioteka Publiczna w Konstancinie-Jeziornie zachęca do udziału w konkursie „Książka w podróży”. Zadanie jest proste – trzeba tylko zrobić zdjęcie, będąc w dowolnym miejscu w Polsce lub za granicą, książce wypożyczonej z konstancińskiej książnicy. Dla autorów najciekawszych fotek czekają nagrody.