Urząd skarbowy przez Internet | Konstancin-Jeziorna

Urząd skarbowy przez Internet

16-04-2021
Umów wizytę przez Internet lub skorzystaj z e-usług

Zamiast stać w kolejce, umów wizytę przez Internet lub skorzystaj z e-usług – zachęca Urząd Skarbowy w Piasecznie. Zobacz, jakie to proste, wygodne i przede wszystkim bezpieczne.

Umów wizytę w urzędzie skarbowym oraz e-Urząd Skarbowy to dwie usługi Krajowej Administracji Skarbowej, dzięki którym szybko i – co najważniejsze w obecnej sytuacji epidemiologicznej – bezpiecznie załatwimy większość spraw podatkowych. Do korzystania z tych udogodnień zachęca Urząd Skarbowy w Piasecznie.

Umów wizytę

Usługa umów wizytę w urzędzie skarbowym pozwala na wybór dogodnego dla podatnika terminu wizyty w wybranej skarbówce – bez stania w kolejkach i straty czasu. Wszystko załatwimy online na stronie internetowej: wizyta.podatki.gov.pl (link otwiera się w nowym oknie). Poniżej podpowiadamy, jak to zrobić.

  1. wybierz właściwy urząd i rodzaj sprawy, którą chcesz załatwić;
  2. wybierz datę i godzinę wizyty;
  3. podaj swoje dane;
  4. potwierdzenie terminu wizyty otrzymasz na podany adres e-mail;
  5. w umówionym terminie przyjdź do urzędu (konkretne stanowisko/pokój będzie wskazane w potwierdzeniu wizyty).

Ważne! Przez formularz online umówimy wizytę, której termin przypada w ciągu najbliższych 14 dni. Nie trzeba tego robić, aby zostawić dokument w urnie podawczej (bez potwierdzenia odbioru). Wizytę w Urzędzie Skarbowym w Piasecznie można też umówić telefonicznie pod numerem 22 726 67 00.  

e-Urząd Skarbowy

Z kolei w e-Urzędzie Skarbowym zalogowani do serwisu użytkownicy mają dostęp m.in. do usługi Twój e-PIT, e-mikrofirmy, wykazu mandatów karnych. Bez wychodzenia z domu można też zrealizować płatności online do organów podatkowych i zobaczyć historię wpłat lub sprawdzić swoje dane osobowe, które posiada urząd skarbowy. W serwisie złożymy też w formie elektronicznej niektóre pisma np. zawiadomienie ZAW-NR, pismo w sprawie wyjaśnienia przeznaczenia wpłaty, wniosek o zaliczenie nadpłaty lub zwrotu podatku na poczet innych zobowiązań. E-Urząd Skarbowy (link otwiera się w nowym oknie) jest dostępny 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu z dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu.