Inwestycja w Trójce zakończona, szkoła ma nowy dach | Konstancin-Jeziorna

Inwestycja w Trójce zakończona, szkoła ma nowy dach

27-12-2024

Trochę to trwało, ale się udało! Zakończył się gruntowny remont dachu na budynku Szkoły Podstawowej nr 3 w Konstancinie-Jeziornie. Prace trwały nieco dłużej niż pierwotnie zakładano, co miało związek z nieplanowanymi dodatkowymi robotami. Inwestycja kosztowała ponad 2,5 mln zł.

O kilka miesięcy dłużej, niż zakładano, trwał generalny remont dachu Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Bielawskiej. Pierwotny termin zakończenia inwestycji, przypadający na koniec września, został wydłużony z uwagi na konieczność wykonania dodatkowych, nieplanowanych robót, spowodowanych m.in. zalaniem budynku szkoły podczas sierpniowej nawałnicy.

W ramach przeprowadzonej modernizacji wykonano nowe pokrycie dachowe o pow. prawie 3 tys. mkw., a w starej części szkoły – nową izolację termiczną dachu. Dodatkowo wymieniono wszystkie obróbki blacharskie oraz system orynnowania, co poprawi ochronę budynku przed wpływem warunków atmosferycznych. Ponadto uporządkowana została infrastruktura elektryczna i teletechniczna znajdująca się na dachu. Zamontowano również nową instalację odgromową, która spełnia obowiązujące przepisy bezpieczeństwa, co znacząco zwiększyło ochronę budynku w przypadku wyładowań atmosferycznych. 

Inwestycja, która kosztowała ponad 2,5 mln zł, tuż przed świętami Bożego Narodzenia została odebrana od wykonawcy, którym była firma lzolbud z Warszawy.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Nowoczesny schron z betonowymi ścianami i łóżkami

    Miejsca doraźnego schronienia, jest przetarg na dokumentację

    W trzech konstancińskich szkołach podstawowych powstaną miejsca doraźnego schronienia. Gmina ogłosiła właśnie przetarg na opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej adaptacji wybranych pomieszczeń. Na ten cel samorząd pozyskał 300 tys. zł.
  • Zdjęcie grupowe przedstawicieli strażaków z burmistrzem Michałem Wiśniewskim

    Strażacy ochotnicy podsumowali pięć lat i wybrali nowe…

    W piątek (19 czerwca) odbył się 13. Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP. Była to okazja do podsumowania kadencji 2021–2026 i wyboru nowych władz. Po 30 latach funkcję prezesa zarządu przekazał druh Grzegorz Szewczyk, a jego następcą został Mateusz Siudziński.