Jak przygotować firmę na KSeF? Bezpłatne szkolenia w urzędzie | Konstancin-Jeziorna

Jak przygotować firmę na KSeF? Bezpłatne szkolenia w urzędzie

26-03-2026

Przypominamy! Już 31 marca odbędzie się bezpłatne szkolenie dotyczące Krajowego Systemu e-Faktur dla przedstawicieli branży gastronomicznej, turystycznej i hotelarskiej. Początek o godz. 10.00 w sali posiedzeń Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna. 

Wprowadzenie Krajowego Systemu e-Faktur to jedna z najważniejszych zmian w rozliczeniach podatkowych ostatnich lat. Aby ułatwić przedsiębiorcom przejście na nowy system, Ministerstwo Finansów oraz Krajowa Administracja Skarbowa uruchomiły cykl „KSeF – szkolenia dla branży”. W ramach lokalnych działań edukacyjnych eksperci z Urzędu Skarbowego w Piasecznie m.in. przeprowadzą bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców z gminy Konstancin-Jeziorna.

Harmonogram szkoleń

Szkolenia odbędą się w sali posiedzeń Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna (ul. Piaseczyńska 77) w godz. 10.00–12.00. Zaplanowano dwa terminy:

  • 31 marcadla przedstawicieli branży gastronomicznej, turystycznej i hotelarskiej;
  • 14 kwietniadla sektora medycznego i beauty. 

Program szkoleń

Celem spotkań jest przekazanie praktycznych informacji o funkcjonowaniu systemu z uwzględnieniem specyfiki danej działalności. Podczas szkoleń omówione zostaną m.in.:

  • najważniejsze obowiązki i wyłączenia w KSeF;
  • sposoby uzyskiwania dostępu i nadawania uprawnień;
  • obsługa faktur, tokeny oraz certyfikaty;
  • bezpłatne narzędzia przygotowane przez Ministerstwo Finansów;
  • praktyczne wskazówki, jak przygotować firmę do korzystania z systemu.

Szkolenia online

Dla osób, które nie będą mogły uczestniczyć w spotkaniach stacjonarnych, przygotowano spotkania online. W ramach cyklu, przez cały marzec w dni robocze o godz. 13.00, eksperci prowadzą ogólnopolskie webinary branżowe. Każdy dzień poświęcony jest innej gałęzi gospodarki.

Ponadto do 29 kwietnia kontynuowany jest cykl „Środy z KSeF”, realizowany w urzędach skarbowych. Szczegółowy harmonogram wszystkich form wsparcia oraz informacje o zapisach dostępne są na stronie: ksef.podatki.gov.pl/srody-z-ksef.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Grafika przedstawia symbol zakazu korzystania z wody z kranu oraz zdjęcia beczkowozu z wodą pitną, mieszkańców pobierających wodę i komunikatu informacyjnego.

    SUW Grapa: Przebieg działań w związku z wykrycem bakterii…

    Odpowiadając na pojawiające się w mediach społecznościowych pytania mieszkańców oraz odnosząc się do rozpowszechnianych nieprawdziwych informacji, przedstawiamy przebieg działań podjętych w związku z wykryciem bakterii z grupy coli w próbce wody pobranej ze Stacji Uzdatniania Wody Grapa.
  • Nowy numer

    Ukazał się nowy numer „Biuletynu Informacyjnego Gminy”

    Zapraszamy do lektury najnowszego „Biuletynu Informacyjnego Gminy Konstancin-Jeziorna”. W podwójnym numerze znajdziecie najważniejsze informacje z życia naszej gminy. Wersja papierowa jest już w dystrybucji, a wydanie elektroniczne dostępne jest na naszej stronie internetowej.