Kolejne miejskie drogi zyskają nową nawierzchnię | Konstancin-Jeziorna

Kolejne miejskie drogi zyskają nową nawierzchnię

28-07-2021

Gmina Konstancin-Jeziorna rozstrzygnęła kolejne przetargi na przebudowę miejskich dróg. Tym razem nową nawierzchnię i energooszczędne oświetlenie LED zyskają m.in. ul. Mostowa oraz fragment ul. Elektrycznej.

Gmina Konstancin-Jeziorna systematycznie poprawia i rozbudowuje swoją infrastrukturę drogową. We wtorek (20 lipca) rozstrzygnięto trzy przetargi na przebudowę kolejnych miejskich ulic. 

Ulica Elektryczna

Ul. Elektryczna będzie rozbudowana na odcinku 235 metrów – od skrzyżowania z ul. Górną i Szkolną. O kontrakt ubiegało się 3 wykonawców. Najkorzystniejszą ofertę w przetargu nieograniczonym złożyła firma Cermat-Prodbet z Prac Dużych. Ulica zyska nawierzchnię z kostki brukowej, odwodnienie oraz oświetlenie. Koszt prac to 690 tys. zł.

Ulice Mostowa i Przebieg

Przebudowana zostanie także ul. Mostowa, wraz z rozbudową infrastruktury technicznej w ul. Mostowej i ul. Przebieg. W tym przypadku o kontrakt ubiegały się 4 firmy. Ostatecznie trafi on do spółki Mrozek z Warszawy. Za kwotę ponad 1 mln zł zostanie m.in. położona nawierzchnia z kostki brukowej. Powstaną też chodnik, po jednej stronie ulicy, oraz nowoczesne oświetlenie ledowe. 

Budowa drogi

Niedługo ruszy też budowa drogi pomiędzy ul. Wojewódzką a ul. Rycerską. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego wpłynęła tylko jedna oferta na kwotę 900 tys. zł. Złożyła ją firma Cermat-Prodbet z Prac Dużych. W ramach umowy zostanie wybudowana ulica z kostki brukowej, powstanie też chodnik – po jej obu stronach, a także 49 miejsc postojowych, w tym 3 dla osób z niepełnosprawnościami, zlokalizowanych w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Ośrodka Pomocy Społecznej. Całość oświetlą stylizowane na zabytkowe latarnie typu pastorał z energooszczędnymi oprawami LED. Finalny efekt wszystkich prac zobaczymy do końca 2021 r. 
 

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej szary napis silny wiatr. W tle postać z rozwianymi włosami próbująca utrzymać wygięty w górę parasol.

    Meteo alert pierwszego stopnia: silny wiatr

    Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed silnymi wiatrami. Alert pierwszego stopnia obowiązuje w powiecie piaseczyńskim od godz. 22.00 w czwartek (23 września) do godz. 12.00 w piątek (24 września). Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
  • Na grafice jest duży napis Weź udział w wycieczce i odbierz przewodnik turystyczny. Niżej napis dotyczy wycieczek w dniach 25 i 26 września 2021. W tle park, na trawie leżą żółte liście. Obok po prawej stronie wklejona jest grafika z trzema przewodnikami turystycznymi. Na okładce są zdjęcia atrakcji turystycznych i napis Kalejdoskop Konstancina-Jeziorny.

    Zapraszamy do zapisywania się na ostatnie wycieczki

    W najbliższy weekend (25–26 września) odbędą się ostatnie 4 wycieczki z cyklu „Poznaj gminę Konstancin-Jeziorna”. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy do zapisywania się pod numerem tel.: 22 484 24 41. Każdy uczestnik dodatkowo otrzyma „Kalejdoskop Konstancina-Jeziorny”.