Kolejne ograniczenia w nocnym oświetleniu ulic | Konstancin-Jeziorna

Kolejne ograniczenia w nocnym oświetleniu ulic

02-12-2022
fot. Pixabay

Ulica Przesmyckiego, aleja 1000-lecia Państwa Polskiego i ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż rzeki Jeziorki – to kolejne lokalizacje, w których latarnie nocami świecą krócej lub tylko częściowo. Wszystko w związku z trudną sytuacją na rynku energii elektrycznej oraz nową ustawą, która zobowiązuje samorządy do oszczędzania prądu. 

W czwartek (1 grudnia) weszły w życie przepisy ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej, która zobowiązuje gminy i jej jednostki do zmniejszenia całkowitego zużycia prądu o 10 proc. Obowiązek ten obejmuje okres od 1 grudnia br. do 31 grudnia 2023 r.

Trudna sytuacja na rynku energii elektrycznej wymusza kontynuację wdrożonych przez konstanciński samorząd rozwiązań oszczędnościowych i wprowadzenie w kolejnych lokalizacjach czasowego ograniczenia oświetlenia miejskich ulic. Oto szczegóły nowych zmian:

 • ul. Przesmyckiego – wyłączenie co drugiej latarni oświetlenia drogowego;
 • al. 1000-lecia Państwa Polskiego – całkowite wyłączenie oświetlenia (latarni parkowych) po północnej stronie alei;
 • ciąg pieszo-rowerowy na wale wzdłuż Jeziorki – wyłączenie oświetlenia o godz. 22.00.

O kolejnych ograniczeniach będziemy na bieżąco informować na naszej stronie internetowej.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

 • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej szary napis oblodzenie. W tle widać samochód jadący ulicą asfaltową przez las.

  Meteo alert pierwszego stopnia: Oblodzenie

  Pogoda znów zrobi się niebezpieczna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem. Alert obowiązuje w powiecie piaseczyńskim od północy do godz. 7.00 w sobotę (4 lutego). Drogi i chodniki mogą być śliskie.
 • Grafika wektorowa. Napis informujący o naborze do grup tematycznych wśród ekspertów i członków NGO, na tle warszawskich wieżowców.r

  Poszukiwani eksperci i przedstawiciele trzeciego sektora

  Stowarzyszenie Metropolia Warszaw przedłużyło nabór ekspertów oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych, którzy zaangażują się w przygotowanie „Strategii rozwoju metropolii warszawskiej do 2040 roku”. Zgłoszenia od kandydatów będą przyjmowane do 17 lutego 2023 r.